W męskin Gronie. Krąg – Ruch – Las.

W terminie 06.06.2024 - 09.06.2024 w miejscu Świetlica Leśna (zaczynamy o 12:00). W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres kontakt@jogajana.pl.

W męskin Gronie. Krąg - Ruch - Las.

Cześć Bracie! Zapraszam Cię na spotkanie, takim jakim jesteś teraz. Każdy z nas ma swoją drogę, swoje doświadczenia, swoje trudności, wzloty i upadki. Coś już znaleźliśmy, czegoś dalej poszukujemy.

O warsztacie

Jesteśmy bogatsi o to co przeżyliśmy. Spotykamy się w tym co w nas prawdziwe. W przestrzeni zaufania i otwartości. Na polanie pośród lasu w przestrzeni Świetlicy Leśnej. W męskim gronie.

Siadając w kręgu, w autentyczności, szczerości serca jesteśmy dla siebie wsparciem i inspiracją. Nie potrzeba dobrych rad. Wystarczy obecność, uważność, wzajemne wysłuchanie. Poszukamy ścieżki do swojego źródła. Zanurzymy się w sobie. Popatrzymy na to, w co warto dać naszą męską energię, a co lepiej w życiu odpuścić. Staniemy w swojej mocy.

Codziennie będziemy praktykować jogę i inne praktyki świadomości ciała, oddechu, ducha.

Pójdziemy w las, aby doświadczyć medytacji i praktyki uważności w przyrodzie. Z rana zanurzymy się w górskim potoku, wieczorem zapalimy ogień i oczyścimy się w saunie. Razem przygotujemy posiłki z żywego jedzenia, którego uprawa wspiera planetę i lokalne społeczności.

Wspólnie popracujemy w przestrzeni fizycznej lasu i ogrodu permakulturowego, aby poczuć moc kreowania i wesprzeć miejsce, które nas gości.
Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących. Tak, możesz być nierozciągnięta/y.
Przestrzeń wspiera Dawid Okoński, który będzie naszym gospodarzem.

Z kim?

Joga Jana, czyli Janek Szpil – nauczyciel jogi

Jestem instruktorem jogi metodą Sivananda od 16 lat (kurs TTC Sivananda Yoga Vedenta 2007).
Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie. Więcej o mnie tu: http://www.jogajana.pl/o-mnie-i-mojej-jodze
Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego “szumu”, doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele. Stając na macie wyruszam w podróż. Do wnętrza. Odkrywam to czego nie potrzebuję, co mogę puścić i uwolnić. Poprzez doświadczenie odpuszczenia napięć znajduję punkt obecności w tym co jest teraz, punkt akceptacji. W tym miejscu rozpoczyna się regeneracja i robi się miejsce na wzmocnienie całego organizmu.

Od 2019 prowadzę spotkania “Praktyka w męskim gronie”, podczas których siadamy w kręgu, ale również dzielimy się praktykami, które nas wspierają i prowadzą do “źródła”.

Wcześniej asystowałem Marcinowi Poćwiardowskiemu w warsztatach “Lowen for Men” oraz współprowadziłem wyjazdy “Lowen i Joga – w męskim gronie”.

Czas

Czwartek 06.06.2024 od godz. 15:00
do niedzieli 09.06.2024 do godz. 15:30.

Gdzie i dojazd

Świetlica Leśna rodzące się siedlisko tworzone w duchu permakultury. Manifestacja nowego paradygmatu współistnienia człowieka i natury w harmonii.

  • Noclegi we własnych namiotach lub samodzielnie stworzonych obozach.
  • Praktyka w kopule, w polu i w lesie.
  • Dostęp do polowej kuchni, prysznicy leśnych, toalety kompostowej, sauny.

Cena

500zł – nocleg i zrzutka na jedzenie + darowizna w ekonomii daru, płacisz ile czujesz i możesz za moją organizację i prowadzenie

Grupa

Kameralna grupa, ilość miejsc ograniczona.

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres kontakt@jogajana.pl. Miejsce rezerwuje wpłata zadatku w wysokości 500 zł.

Zywioly_Emocji_wyjazd_Dawid (36)