Równonoc z Jogą i Pieśnią

W terminie 20.09.2024 - 22.09.2024 w miejscu Średniak (zaczynamy o 14:00). W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres kontakt@jogajana.pl.

Równonoc z Jogą i Pieśnią

Wołamy Cię do spotkania ze sobą, z przyrodą, z innymi ludźmi, w karmiącym środowisku górskiej chaty na Średniaku.

Przynosimy Ci pogłębiającą czucie jogę regeneracyjną, która osadzi i ukorzeni w ciele.

Przynosimy Ci pieśni serca, które otworzą na przepływ i wesprą odpuszczanie.

Przynosimy Ci zaproszenie do pracy z ciałem w uważnym spotkaniu z drugim człowiekiem.

Zasilimy to co nas buduje, wzmacnia, kieruje do serca, autentyczności. Puścimy to co nam nie służy, czego czas już minął.
Otworzymy głos w łagodności i szczerości. Odetchniemy w ciele i na umyśle. Nakarmimy się wspólnym serdecznym byciem. Zasiądziemy w kręgu, aby się usłyszeć i zostać usłyszanym.
 
Widzimy się!

Joga

Każdy dzień zaczniemy od medytacji i jogi z Janem, która stworzy fundament i strukturę do dalszej praktyki. Ugruntujemy się i ukorzenimy, jednocześnie rozpuszczając napięcia w ciele i umyśle. Naszym sojusznikiem uczynimy grawitację. Nauczymy się korzystać z niej i czerpać wsparcie od Ziemi. Poszukamy w sobie mocy i łagodności. Odetchniemy.
Poznamy ćwiczenia świadomego oddechu, sposoby na zrelaksowanie, wzmocnienie i łagodne rozciągnięcie ciała. Joga to przede wszystkim czas na głęboką regenerację, zaprzyjaźnienie się z własnym ciałem i uspokojenie rozbieganego umysłu. Praktykę zaczynamy od przywracania oddechowi naturalnego rytmu. Podczas zajęć powstają warunki do nawiązania świadomego kontaktu z ciałem, umysłem i wewnętrzną obecnością. Odbywa się to poprzez wyciszenie myśli, odpuszczenie napięć, świadomy oddech, relaksację i fizyczną praktykę pozycji jogi – asan. W efekcie nasz organizm dostraja się do swojego naturalnego stanu. Umysł jest spokojniejszy i bardziej skoncentrowany. Ciało jest sprawniejsze, zdrowsze, zrelaksowane.

Śpiew

Słowa są ważne. Słowa mają moc. Melodia również – potrafi nieść słowa. Kiedy w śpiewie słowa Pieśni płyną wraz z melodią, ich moce się łączą. Gdy Pieśni są śpiewane świadomie i z intencją, mogą dotrzeć bardzo głęboko i poruszyć to, co potrzebuje być poruszone. Śpiew ma w sobie magię wyrażania i doświadczania. Wspólny śpiew wzbogaca ją o połączenie z innymi, które bywa wielkim wsparciem w otwarciu się na tą magię. Wtedy, w „tu i teraz”, tworzy się Śpiewające Plemię.

Z kim?

Jan Szpil – nauczyciel jogi od 2008 roku (2007 – certyfikat TTC Sivananda Yoga Vedanta). Od 2018 prowadzę autorskie wyjazdy jogowe – Joga Reset zabierając praktykę do dzikiej przyrody. Od kilku lat trzymam w Krakowie przestrzeń męskiego kręgu. Dzielę się doświadczeniem mojej własnej praktyki, której bazą jest klasyczny system Sivanandy wspierany przez doświadczenia świadomej pracy z ciałem zaczerpnięte z praktyk ruchowych i uważnościowych takich jak BMC, kontakt improwizacja, tai chi, techniki medytacyjne, oddechowe, taneczne i jogiczne.

FOKA – wędrujący z Pieśniami. Czasami nie wiem, czy to ja niosę Pieśni, czy one niosą mnie. Zbieram i dzielę się tym, co ze mną rezonuje już od czterech lat. Przy różnych spotkaniach (najchętniej przy ogniu), a także na wszystkich (tak różnych!) festiwalach, na których zdarza mi się być. Ponadto, prowadzę mniej lub bardziej kameralne spotkania w warunkach sprzyjających głębszemu zanurzeniu się w Pieśni.

Dla kogo?

Warsztaty są przewidziane zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki w jodze jak i dla tych praktykujących już długo. Główna uwaga jest poświęcona na relację do ruchu i czucie ciała, a nie na fizyczne figury. Skorzystasz – niezależnie od miejsca w którym się znajdujesz. Nie musisz „umieć śpiewać” – wystarczy, że chcesz. Popłynie.

Gdzie i dojazd

Średniak – wspaniały dom dla ludzi – Średniak 6, w górach i lasach Beskidu Sądeckiego nad Szczawnicą. Do Szczawnicy jest wiele autobusów (bezpośrednie z Krakowa). Można też autem (będzie miejsce gdzie je zostawić). Potem czeka nas około 50 minutowy spacer w góry i lasy! Miejscówka jest dostępna tylko autem terenowym lub nogami.

Warunki – ważne!

To jest wyjazd w wersji CAMP – warunki nie są hotelowe:

Spanie – w sali na poddaszu na materacach (trzeba wziąć swój śpiwór) lub we własnym namiocie (jeśli ktoś ma taką potrzebę, będzie na to miejsce).

Dwie łazienki i WC w budynku oraz wychodki na zewnątrz ( z widokiem na góry i las:)
 
Dojście do chaty pieszo – około 50min. Od parkingu
Możliwość transportu samochodem terenowym po wcześniejszym umówieniu.

 

Wyżywienie

W cenie wyjazdu wliczone są trzy dziennie posiłki wege na które składa się duże śniadanie, zupa i obiadokolacja. Mamy również do dyspozycji osobną kuchnię. Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). Możliwość dostosowania indywidualnego posiłków w zależności od potrzeb uczestników.

Czas

Zaczynamy w piątek (20.09.24) o 15:30, ale można przyjeżdżać od rana. O godz. 14:00 – wspólne wyjście na górę z możliwością podwózki bagaży autem terenowym. Kończymy w niedzielę (22.09.24) około 15:30 (można zostać dłużej).

Proponowany plan dnia

07:00 – Medytacja
08:00 – 
Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Łąka i Las
14:00 – Przekąska
16:00 – Pieśni
18:00 – Obiadokolacja
20:00 – Ognisko/Śpiew/Medytacja

Cena

1150 PLN – przy rezerwacji do 30. czerwca 2024 !
1250 PLN – cena regularna.

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 350 zł.

W cenie

  • 2 x nocleg
  • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, zupa i obiadokolacja
  • 1 x dziennie 2 godz. zajęć z jogi na cały wyjazd łącznie 3 zajęcia
  • 1 x dziennie 2 godz. zajęć z pracy z głosem na cały wyjazd łącznie 3 zajęcia
  • Zajęcia dodatkowe

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres kontakt@jogajana.pl.