POŁĄCZENIE – joga i głos w naturze

W terminie 21.03.2024 - 24.03.2024 (zaczynamy o 15:00). W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres kontakt@jogajana.pl.

POŁĄCZENIE - joga i głos w naturze

Odkryj moc połączenia głosu, emocji, ciała i natury.

Zanurz się w przestrzeni poza czasem, w magicznym miejscu wśród dzikiej przyrody.

Celebruj równonoc, odnajdując balans w relacji ze sobą i światem.

Zabierzemy Cię w podróż, korzystając z narzędzi jogi regeneracyjnej oraz ekspresji poprzez głos. Zadbamy o bezpieczną i swobodną przestrzeń do usłyszenia Siebie. Wspierać nas będzie natura i mądrość kręgu, gdzie każdy głos i cisza są ważne. Wszyscy jesteśmy równi i mamy dostęp do kolektywnej mądrości. Spotykamy się we własnej prawdzie z innymi. Zrobimy miejsce na wszystkie uczucia oraz damy narzędzia do ich ekspresji, ukochania i integracji.

Prowadzący

Jan Szpil – specjalista od regeneracji i głębokiego relaksu poprzez narzędzia jogi. Doświadczenie z pracą metodą Lowena, gruntowaniem i uwalnianiem emocji w ciele.

Agata Bargiel- specjalistka od przepływów. Doświadczenie w podążaniu za procesem grupy, terapeutyczną pracą z głosem, oraz dynamiczną terapią krzyżowo- czaszkową. Prowadząca oraz trzymająca przestrzeń @Księżycowego Domu.

Proces

Joga tworzy fundament i strukturę. Poprzez świadomy oddech i ruch regeneruje ciało i umysł. Praca z głosem to badanie i bezpieczne poszerzanie własnych granic, wyrażania, komunikacji, bycia w relacji. Zaczynając od siebie.
Wspólna pieśń jest momentem spotkania poza czasem i miejscem. Wyraża naszą plemienną potrzebę spotkania w kręgu, w tańcu i w śpiewie. Pomaga rozbroić pancerz i otwiera serce.”
Odpuścimy to, co nam nie służy. Zrobimy w sobie miejsce na przywitanie nadchodzącej wiosny, nowej energii w Sobie. Zregenerujemy się w połączeniu z naturalnym cyklem przyrody. Obudzimy głos pochodzący z wnętrza i odnajdziemy naturalny rytm.
Za pomocą pracy z głosem, ruchem,ekspresją i praktyką TU i TERAZ. Będziemy oddychać górskim powietrzem, jeść pyszne wege jedzonko, z uważnością chodzić po lesie, medytować, odpoczywać, wyrażać się i harmonizować.

Z kim?

Joga Jana, czyli Janek Szpil – instruktor jogi metodą Sivananda od 2008 roku. Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie. Więcej o mnie tu: www.jogajana.pl/o-mnie-i-mojej-jodze/. Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego “szumu”, doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele. Stając na macie wyruszam w podróż. Do wnętrza. Odkrywam to czego nie potrzebuję, co mogę puścić i uwolnić. Poprzez doświadczenie odpuszczenia napięć znajduję punkt obecności w tym co jest teraz, punkt akceptacji. W tym miejscu rozpoczyna się regeneracja i robi się miejsce na wzmocnienie całego organizmu. Zapraszam do wspólnej podróży.

Codzienna praktyka jogi pozwoli Ci uwolnić napięcia dnia codziennego. Zadbasz o siebie, zregenerujesz ciało, ukoisz system nerwowy i odświeżysz umysł. Przebudzona świadomość ciała przywoła poczucie relaksu, na bazie którego nabierzesz mocy.

Do głosu podchodzę w sposób holistyczny. W swojej pracy łączę techniki ekspresyjne i pracę z psychosomatyką ciała. Pracujemy nad odzyskaniem „wolności do” śpiewania, zabierania głosu, stawiania granic, życia własnym życiem. Nad uwolnieniem twórczego potencjału. Odzyskaniem poczucia przepływu, a przede wszystkim poczuciem własnej mocy ukrytej w głosie. Najbardziej lubię pracować poza miastem. W ciszy i kontemplacji przyrody. Głęboko wierzę, że kontakt z naturą wspiera procesy powrotu do SIEBIE i samouzdrawiania.
 
Wyrażając siebie w kontakcie z tym, czego pragniesz w tu i teraz, posiejemy intencje na przyszłość. Śpiew, oddech, energia witalna – radość z czucia. Obecność, stillness, sensualność, seksualność. twórczość… Odzyskiwanie mocy z miejsc zamrożonych, wypartych, zastygłych… wymiatanie, wytrząsanie. Uwalnianie starego wzorca, by Wyśpiewać Nowe. Bezpieczne, osadzone w miłości i akceptacji fundamenty.

Dla kogo?

Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących. Tak, możesz być nierozciągnięta/y – to jest joga relaksacyjna! Co nie znaczy, że będziemy tylko leżeć. Na pewno poczujesz wzmocnienie całego organizmu na poziomie fizycznym i mentalnym. Dla wszystkich którzy pragną uwolnić swój naturalny głos i usłyszeć jego brzmienie. Dla śpiewających jak i tych, którzy pragną swój głos odrobinę „oswoić” i zmienić przekonania na jego temat.

Gdzie i dojazd

Średniak – wspaniały dom dla ludzi – Średniak 6, w górach i lasach Beskidu Sądeckiego nad Szczawnicą. Do Szczawnicy jest wiele autobusów (bezpośrednie z Krakowa). Można też autem (będzie miejsce gdzie je zostawić). Potem czeka nas około 50 minutowy spacer w góry i lasy! Miejscówka jest dostępna tylko autem terenowym lub nogami.

Warunki – ważne!

To jest wyjazd w wersji CAMP – warunki nie są hotelowe:

Spanie – w sali na poddaszu na materacach (trzeba wziąć swój śpiwór) lub we własnym namiocie (jeśli ktoś ma taką potrzebę, będzie na to miejsce).

Dwie łazienki i WC w budynku oraz wychodki na zewnątrz ( z widokiem na góry i las:)
 
Dojście do chaty pieszo – około 50min. Od parkingu
Możliwość transportu samochodem terenowym po wcześniejszym umówieniu.

 

Wyżywienie

W cenie wyjazdu wliczone są trzy dziennie posiłki wege na które składa się duże śniadanie, zupa i obiadokolacja. Mamy również do dyspozycji osobną kuchnię. Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). Możliwość dostosowania indywidualnego posiłków w zależności od potrzeb uczestników.

Czas

Zaczynamy w czwartek (21.03.24) o 15:00, ale można przyjeżdżać od rana. Kończymy w niedzielę (24.03.24) około 15:00.

Proponowany plan dnia

Jest to propozycja, uzgodnimy go wspólnie pierwszego dnia.

07:00 – Medytacja
08:00 – 
Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Łąka i Las
14:00 – Przekąska
16:00 – Praca z Głosem
18:00 – Obiadokolacja
20:00 – Ognisko/Śpiew/Medytacja

Cena

Warsztaty: 950 zł
Pobyt i wyżywienie: 600zł

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 350 zł.

W cenie

  • 3 x nocleg
  • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, zupa i obiadokolacja
  • 1 x dziennie 2 godz. zajęć z jogi na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
  • 1 x dziennie 2 godz. zajęć z pracy z głosem na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
  • Zajęcia dodatkowe

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres kontakt@jogajana.pl.