Ożywienie Jesienne. 4 dni z jogą i budzeniem ciała

Termin - Ożywienie Jesienne. 4 dni z jogą i budzeniem ciała - 18.11.2021 - 21.11.2021 o godz. 15:00. Adres Targoszów 51A, 34-206 Krzeszów. W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres kontakt@jogajana.pl.

Jesienne OŻYWIENIE – tak nazwaliśmy nasz wyjazd… pod koniec listopada, kiedy się spotykamy, jesień rozgości się już na dobre.

Zapraszamy Cię więc na nasz, 4-dnoiwy wyjazd gdzie będziemy:

 • praktykować jogę
 • odpuszczać i odpoczywać
 • budzić nasze ciała i serca praktykując qi gong, świadomy ruch, oddech
 • medytować
 • spacerować w pięknej dzikiej przyrodzie
 • napełniać się nowymi siłami, mocą i energią do życia.

Dni są wtedy coraz krótsze, a słońce więcej czasu spędza poniżej linni horyzontu niż na nieboskłonie, skąd jeszcze niedawno ogrzewało nas swoimi promieniami. Dlatego naszą intencją jest z jednej strony uszanować ten zwalniający ruch natury dookoła i w nas samych, ale także wziąć głębszy oddech i nabrać energii przed zimą. Damy więc wyraz potrzebie zwolnienia, regeneracji i odpoczynku, otulenia się miękkim, ciepłym kocem, jak również popracujemy nad napełnieniem się energią i mocą by nie dać się zimie i z radością wyjść jej i życiu naprzeciw!

Wszystko to w bliskości przyrody, we wspaniałym, przestrzennym ośrodku Beskid Mandala z wielkim tarasem, podgrzewaną podłogą i pięknymi widokami dookoła. Zasilać się będziemy smacznym, pożywnym vege-jedzeniem, czystym powietrzem i górską wodą, bez używek, za to w zgodzie z naturalnym rytmem i z samym sobą.

Zapraszamy!
Janek Szpil i Karol Swoboda

Z kim?

Joga Jana, czyli Janek Szpil instruktor jogi metodą Sivananda od 2008 roku. Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie. Moja joga opiera się na świadomości ciała i relaksacji. Regeneracja następuje poprzez nawiązanie kontaktu ze sobą, oddech, wyciszenie umysłu i wzmocnienie ciała.

Karol Swoboda – Obudzić Ciało trener osobistego rozwoju o integralnym podejściu. Zarówno zawodowo jak i w swoim życiu osobistym zgłębiam i wykorzystuję różnorakie metody pracy z ciałem, umysłem i duchem. Asystuję na drodze do życia z pasją, radością, w harmonii i mocy. Wspieram poprzez warsztaty, coaching i mentoring, jak również ucząc medytacji czy prowadząc regularne zajęcia ruchowe (Obudzić Ciało, podstawy kontakt improwizacji). Ruchowcem jestem z natury i z pasji. Sport i praca z ciałem od zawsze była na mojej drodze. Bardziej świadome podejście do ciała zaczęło się 17 lat temu, kiedy rozpocząłem swoją przygodę z jogą, a następnie z medytacją. Niedługo później dołączyły pierwsze doświadczenia z choreoterapią. Od zawsze uwielbiałem tańczyć, ale ta pasja w pełni i z dojrzałością rozwinęła się w ciągu ostatnich 5 lat. W tym czasie zagłębiłem się w improwizację, świadomość ciała, taniec spontaniczny i kontakt improwizację (to była miłość od pierwszego kontaktu 😃) . Uczyłem się od wielu wspaniałych nauczycieli na warsztatach oraz swobodnie eksperymentując i eksplorując potencjał swojego ciała. Od 4 lat regularnie praktykuję Qi gong. Najświeższe, ale ale za to bardzo owocne w tym repertuarze praktyki to ćwiczenia bioenergetyczne Lowena czy praca z energią per se, które wykorzystuję również od paru lat. Wierzę w różnorodność, synergię i integratywność, zarówno w rozwoju całej naszej istoty jak i w samym obszarze ciała i ruchu. Wierzę w inteligencję i intuicję naszych ciał. Wierzę że ciało jest bramą do naszej witalnej energii, do naszego obecności, do naszego ugruntowania i scentrowania. Wierzę, że ciało jest źródłem przyjemności, radości i mocy. Wierzę że świadoma praca z ciałem skrywa wspaniałe dary, i to na wyciągnięcie ręki.

Czas

Zaczynamy w czwartek 18.11.2020 o godz. 15.00 ale można przyjeżdżać wcześniej. Kończymy w niedzielę 21.11.2020 około 15:00.

Gdzie

Ośrodek Mandala położony jest we wsi Targoszów, w Beskidzie Małym, blisko lasu w otoczeniu pól i łąk, z przepięknym widokiem na szczyty Beskidów, w tym na Babią Górę i Pilsko. Prowadzony jest przez Monikę.

Czekają na Was przytulne pokoje gościnne z balkonami, duża sala 110 m2 z widokiem na rozległą górską panoramę. Sala ma drewnianą, podgrzewaną podłogę, przystosowaną do praktyki yogi, dwa kominki i przylegający do niej duży drewniany taras 100 m2 umożliwiający ćwiczenia i odpoczynek na świeżym powietrzu. Więcej informacji również na Fanpage’u.

Co zjem?

Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). W cenie wyjazdu wliczone są trzy dziennie posiłki na które składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja.
Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Proponowany plan dnia

Jest to propozycja, uzgodnimy go wspólnie pierwszego dnia.

07:00 – Medytacja / spacer medytacyjny / sen – jeśli potrzeba
08:00
– Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Las / medytacja w przyrodzie
14:00 – Lekki Obiad / Przekąska / Lunch
16:00 – Obudzić Ciało – qi gong / bioenergetyka / oddech / ruch
18:00 – Obiadokolacja
20:00 – Moduł Wieczorny: medytacja, masaż, bodywork, relaksacja / inne formy spędzania czasu
22:00 – Cisza nocna

Cena

1000 zł – przy rezerwacji do 30.09.2021 !
1150 zł – cena regularna

W cenie

 • 3 x nocleg w kilkuosobowych pokojach
 • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, przekąska (lekki obiad) i obiadokolacja
 • 1 x dziennie zajęcia z jogi na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
 • 1 x dziennie zajęcia z Obudź ciało na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
 • Medytacje, relaksacje, zajęcia dodatkowe

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres kontakt@jogajana.pl. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł. 

Ożywienie Jesienne. 4 dni z jogą i budzeniem ciała