Lekkość i Moc. Regeneracja z Jogą i Tańcem

W terminie 19.10.2023 - 22.10.2023 w miejscu Swystowy Sad (zaczynamy o 15:00). W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres kontakt@jogajana.pl.

Lekkość i Moc. Regeneracja z Jogą i Tańcem

4 dni z jogą regeneracyjną i swobodnym tańcem wśród pól i lasów Beskidu Niskiego. Zapraszamy Cię do wspólnego bycia!

Janek Szpil i Joanna Książkiewicz

Zanurz się w przyrodzie pośród buków, jodeł i szemrzącego strumienia.
Odpuść to co męczy, odpocznij, poczuj radość w ciele.
Natchnij się ciszą.
Odnajdź miękkość, łagodność, elastyczność, żywotność i moc!
Bądź w dobrostanie.

O warsztacie

Joga wzmocni ciało i wyciszy umysł. Swobodny taniec ukoi, roztopi napięcia, pozwoli wyrazić to, co trudno ująć w słowa, krąg stworzy bezpieczną przestrzeń dla tych słów, które chcą się wypowiedzieć. Bliskość przyrody będzie wspierać odkrywanie harmonii i mocy natury w Nas, a pyszne wegańskie jedzenie – odżywi i nasyci zmysły.
Połączenie tych elementów zapewni warunki do łagodnego, transformacyjnego spotkania z samym sobą i z drugim człowiekiem.

Co to dokładnie znaczy Joga Jana?

Joga to przede wszystkim czas na głęboką regenerację, zaprzyjaźnienie się z własnym ciałem i uspokojenie rozbieganego umysłu. Nie robimy nic na siłę, obserwujemy uważnie, szukamy najlepszych dla siebie ruchów. Ćwiczymy obecność tu i teraz.

Poprzez praktykę tworzymy fundament i strukturę. Zaczynamy od przywracania oddechowi naturalnego rytmu, a następnie nawiązujemy świadomy kontakt z ciałem, umysłem i wewnętrzną obecnością. Odbywa się to poprzez wyciszenie myśli, odpuszczenie napięć, świadomy oddech, relaksację i fizyczną praktykę pozycji jogi – asan. Nauczymy się korzystać z grawitacji i czerpać ze wsparcia Ziemi. W efekcie nasz organizm dostroi się do swojego naturalnego stanu. Umysł stanie się spokojniejszy i bardziej skoncentrowany, a ciało sprawniejsze i zdrowsze.

Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Tak, możesz być nierozciągnięta/y. 🙂
To mit, że do praktyki jogi trzeba być “jakimś”. Praktyka jogi daje narzędzia do pogłębienia świadomości ciała, odpuszczenia napięć, regeneracji i wzmocnienia organizmu. Dokładnie z tego miejsca, w którym jesteś TERAZ.

Co to dokładnie znaczy Ruch od Czucia?

Czyli:

– świadomy ruch w zgodzie z naturą ciała

– swobodny, improwizowany taniec, pozwalający wyjść poza znane nam schematy i zintegrować te części siebie, które trudno pomieścić w naszej codzienności 🙂

– uważny, kojący dotyk, wspierający w odzyskiwaniu ciała i czucia i nawiązaniu autentycznego kontaktu.

Wykorzystamy elementy łagodnej pracy z ciałem, ruchu autentycznego, pracy ze świadomością ciała wg Body Mind Centering, medytacji w tańcu, improwizacji tanecznej solo, z partnerem i w grupie.

Stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na próbowanie nowego, badanie swoich granic, na pierwsze lub kolejne kroki w budowaniu pełnej akceptacji relacji ze swoim ciałem. Otworzymy się na radość i moc wspólnego doświadczania jako grupa, na przyjemność, która płynie ze swobodnego ruchu, z poruszenia zamrożonych obszarów ciała, z odkrywania nowych form poruszania się – w lekkości i mocy! 🙂

Pozostając świadomymi tego, co dzieje się w nas, spotkamy się z drugą osobą. Przepływ i swobodę w tym spotkaniu stworzymy poprzez pogłębienie uważności, ale również korzystając z różnorodnych metod i technik, pozwalających zauważyć, pozostawić lub w pełni wykorzystać schemat, w jaki zwykle wpadamy podczas wspólnego tańca. Poznamy narzędzia, które pomogą nam otworzyć się na nowe drogi nawiązywania kontaktu w tańcu, ale przede wszystkim wspólnie poszerzymy świadomość wokół tego, co przydarza nam się podczas spotkania w ruchu.

O prowadzących

Joanna Książkiewicz, Joanna Książkiewicz – Ruch od Czucia – Kocham wsłuchiwać się w mądrość ciała, poruszać, tańczyć, łączyć. Czerpię moce ze śpiewu, tańca i kontaktu z naturą. Zachwyca mnie, jak ścieżki naszego ruchu ujawniają to i pomagają przeobrazić to, co gra w naszym umyśle i duszy. Uwielbiam tradycyjne pieśni, odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała, mitów i drugiej strony baśni.
Tańczę od 7 roku życia, od 8 lat zanurzona w świadomą pracę z ciałem.Jestem absolwentką psychologii, studentką dwuletniego studium Psychologii Procesu; w procesie certyfikacji na Somatic Movement Educator według metody Body Mind Centering ((BMC Certification Program, Movimiento Atlas, Zaragoza) oraz kursu Analizy Ruchu według Systemu Laban-Bartenieff (Zanurzenie w Analizę Ruchu, Moves into Life). Prowadzę autorskie warsztaty tańca i pracy z ciałem oraz regularne zajęcia oswajania improwizacji i świadomości ciała w Krakowie.

Janek Szpil, Joga Jana – instruktor jogi metodą Sivananda od kilkunastu lat (kurs TTC Sivananda Yoga Vedenta 2007). Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie. Więcej o mnie tu: www.jogajana.pl/o-mnie-i-mojej-jodze/. Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego “szumu”, doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele. Stając na macie wyruszam w podróż. Do wnętrza. Odkrywam to czego nie potrzebuję, co mogę puścić i uwolnić. Poprzez doświadczenie odpuszczenia napięć znajduję punkt obecności w tym co jest teraz, punkt akceptacji. W tym miejscu rozpoczyna się regeneracja i robi się miejsce na wzmocnienie całego organizmu. Zapraszam do wspólnej podróży.

Dla kogo?

Dla Ciebie!
Jeśli poszukujesz:
– ożywienia w ciele, odpuszczenia napięć i zrzucenia ciężarów;
– lepszego kontaktu ze sobą, a dzięki temu- z drugim człowiekiem;
– odpoczynku, regeneracji, wytchnienia na łonie natury;
– nakarmienia ciała i duszy.

Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących jak i dla osób, które już praktykują jogę lub taniec. Forma zajęć sprawia, że niezależnie od sprawności i stopnia doświadczenia uczestnicy będą mogli postawić kolejne kroki na ścieżce budowania głębokiej, świadomej relacji ze swoim ciałem.

Lokalizacja

SWYSTOWY SAD to łemkowska chata zanurzona wśród gór i lasów Beskidu Niskiego (sprawdź adres, nie patrz na mapkę google obok, która pokazuje centrum Wysowej Zdrój). Pełne informacje o miejscu na stronach internetowych http://www.ropki.com.pl/index.html oraz https://www.facebook.com/SwystowySad.

Co zjem?

Pyszne wegańskie jedzenie (zostawiamy sobie furtkę na produkty wegetariańskie typu lokalne masło, ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). W cenę wyjazdu wliczone są trzy posiłki dziennie,na które składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja. Możliwość indywidualnego dostosowania posiłków w zależności od potrzeb uczestników.

Czas

Zaczynamy w czwartek 19.10.2023 o godz. 15.00. Kończymy w niedzielę 22.10.2023 około 15:00.

Plan dnia

07:00 – Medytacja / spacer medytacyjny / sen – jeśli potrzeba
08:00 – Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Las / medytacja w przyrodzie
14:00 – Lekki Obiad / Przekąska / lunch
16:00 – Ruch od Czucia
18:00 – Obiadokolacja
20:00 –  Moduł Wieczorny: medytacja, masaż, bodywork, relaksacja, śpiew / inne formy spędzania czasu
22:00 – Cisza nocna

Cena

1650 zł – cena przy rezerwacji do 30.08.2023
1750 zł – cena regularna

W cenie

  • 3 x nocleg w pokojach 2,3,4-osobowych
  • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja
  • 1 x dziennie zajęcia z jogi na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia (8 h warsztatów)
  • 1 x dziennie zajęcia Ruch od Czucia na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia (9 h warsztatów)
  • Medytacje, relaksacje i zajęcia dodatkowe

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres kontakt@jogajana.pl. Miejsce rezerwuje wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 350zł. Do zobaczenia!