Joga Reset Żywioły Emocji

W terminie 25.05.2023 - 28.05.2023 w miejscu Hobbitowa górka (zaczynamy o 15:00). W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres kontakt@jogajana.pl.

Joga Reset Żywioły Emocji

Wydłużony weekend w przestrzeni Hobbitowej Górki. Troje doświadczonych prowadzących: Jan Szpil, Joanna Sajko-Marciniak, Łukasz Marciniak. Blisko przyrody – blisko siebie. Proponujemy Ci czas spędzony w rytmie natury – tej wokół i tej wewnętrznej.

Rano medytacja i joga, która porusza i regeneruje ciało oraz wycisza umysł. W ciągu dnia uzdrawiające wege jedzenie, czysta woda, spacery i medytacje w przyrodzie. Po Południu zajęcia, które zapraszają do dotknięcia, poczucia, wyrażenia i zrozumienia Twoich emocji. Wieczorem – integracja sfer ciała, ducha i emocji. To wyjazd dla Ciebie jeśli szukasz regeneracji i odpoczynku. To także wyjazd dla Ciebie jeśli pragniesz doświadczyć kontaktu ze sobą w pełnym spectrum.

Zajęcia z Joga Jana

Joga tworzy fundament i strukturę. Praktykę zaczynamy od przywracania oddechowi naturalnego rytmu. Podczas zajęć powstają warunki do nawiązania świadomego kontaktu z ciałem, umysłem i wewnętrzną obecnością. Odbywa się to poprzez wyciszenie myśli, odpuszczenie napięć, świadomy oddech, relaksację i fizyczną praktykę pozycji jogi – asan. W efekcie nasz organizm dostraja się do swojego naturalnego stanu. Umysł jest spokojniejszy i bardziej skoncentrowany. Ciało jest sprawniejsze i zdrowsze.

Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Tak, możesz być nierozciągnięta/y. 🙂 Praktyka jogi daje narzędzia do pogłębienia świadomości ciała, odpuszczenia napięć, regeneracji i wzmocnienia organizmu. Dokładnie z tego miejsca, w którym jesteś TERAZ.

Zajęcia z KāmaRati

Zapraszamy Cię do Laboratorium Emocji, w plenerowym otoczeniu przyrody i żyjących w niej Żywiołów. Laboratorium w równym stopniu psychologiczne i terapeutyczne co szamańskie i mistyczne.
 
W Laboratorium uczymy się Emocji od nowa, tak jak od nowa uczymy się Żywiołów dookoła nas.
Odkrywamy, że każda z emocji to energia w ruchu (E-motion – Energy in Motion) i że każda ma swoją czystą postać w służbie życia. Na co dzień boimy się ich, ponieważ oduczono nas korzystania z Emocji w ich czystej formie i doświadczania ich takimi jakimi są. Oduczono nas wyrażania złości wychowując na grzeczne dziewczynki i grzecznych chłopców. Oduczono nas doznawania smutku, oczekując od nas dzielności i uśmiechu.
Zapomniano do czego służyć ma nam strach i obrzydzenie. I odebrano nam radość, ucząc osądzania wszystkiego co lekkie i przyjemne. Odebrano nam zaskoczenie, zamiast wyboru pozostawiając przymus.
 
Tak jak oduczono nas ognia, oduczono wody, zapomniano o naszej wolności powietrza i bezpieczeństwie ziemi. Odebrano nam Eter, swobodne przyjmowanie i przekazywanie przyjemności. Odebrano nam wolność wyboru.

 

Na szczęście, przez całe życie, w całym wychowaniu, ułożeniu, straumatyzowaniu, nie straciliśmy ani Energii ani Świadomości, dzięki którym teraz możesz sobie przypomnieć. Przypomnieć sobie swoje czyste Emocje, przypomnieć swoje Żywioły. Przypomnieć sobie Kim jesteś
Pracujemy z emocjami w ich czystej formie, korzystając z archetypów żywiołów, aby lepiej rozumieć, odczytywać i uzdrawiać zachodzące w nas procesy. Cztery żywioły podstawowe (Powietrze, Ogień, Ziemia, Woda) manifestują się w każdym aspekcie życia. Nasze zachowania i emocje przynależą do poszczególnych żywiołów, a nasze ograniczenia, problemy i choroby wynikają z ich nierównowagi i przerwanego cyklu ich przepływu. Uzdrowienie polega na uporządkowaniu i zrównoważeniu, otwierając drogę do piątego z Żywiołów – Eteru – manifestującego się w czystej Miłości do siebie, do innych, do życia.

Od wielu lat pracujemy jako wykształceni psychoterapeuci i socjoterapeuci. Mamy doświadczenie naukowe i kliniczne. Ale w naszej pracy, oprócz tego co “wiemy” wykorzystujemy w pełni także to, co “czujemy” – od szamanizmu wschodniego poprzez Ayurvedę i medycynę Taoizmu aż po szamanizm Indian obu Ameryk, praktyki tradycyjnej i zachodniej Tantry. W
 
Laboratorium doświadczania wykorzystamy m.in. praktyki:
 
 • Core Energetics, psychoterapii skoncentrowanej na ciele, energii i świadomości w nurcie Bioenergetyki wg. J. Pierrakosa
 • Core Constellations, metodę ustawień łączących energię Pola systemowego z indywidualną energią i ucieleśnionym doświadczeniem
 • Pathwork®, ścieżkę samo-transformacji wg. E. Pierrakos
 • Tension and Trauma Releasing Exercises (TRE®), praktyka redukcji napięć i uwalniania traumy wg. D. Barcieliego
 • Pracę z mudrami w nurcie Kuji-In oraz gimnastyka meridianów Dō-in w tradycji Michio Kushi
 • Tybetańskie praktyki oddechowe i hawajskie Ho’ponopono
 • Praktyki i rytuały Tantryczne
 • Elementy praktyk Shibari
 • Taniec spontaniczny i taniec intuicyjny
 • Terapię dźwiękiem i wibracjami, aromaterapię
 
Mamy spore zaplecze i duże doświadczenie, wiele lat prowadzenia terapii, pracy z grupami i sesji indywidualnych, psychoterapeutyczne certyfikaty i tytuły naukowe. I transformację, która pozwoliła nam pozostawić odżywki Ego i otworzyć się na nowe, duchowe i mistyczne. Jako KamaRati zapraszamy do wspólnej eksploracji tantrycznej ścieżki życia i samorozwoju, budzenia swojej mocy, seksualności i sensualności, budowania świadomych i dojrzałych relacji. Sami w takiej relacji żyjemy na co dzień.

Z kim, czyli o prowadzących

Joga Jana, czyli Janek Szpil instruktor jogi metodą Sivananda od kilkunastu lat (kurs TTC Sivananda Yoga Vedenta 2007).  Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie. Więcej o mnie tu: www.jogajana.pl/o-mnie-i-mojej-jodze.

Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego “szumu”, doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele.

Stając na macie wyruszam w podróż. Do wnętrza. Odkrywam to czego nie potrzebuję, co mogę puścić i uwolnić. Poprzez doświadczenie odpuszczenia napięć znajduję punkt obecności w tym co jest teraz, punkt akceptacji. W tym miejscu rozpoczyna się regeneracja i robi się miejsce na wzmocnienie całego organizmu. Zapraszam do wspólnej podróży.

Joanna Sajko-Marciniak (Rati SayMa) – jestem tantryczną przewodniczką i podróżniczką, certyfikowaną psychoterapeutką, ukończyłam 4 letnią szkołę terapii skoncentrowanej na ciele w nurcie Core Energetics ucząc się u bezpośrednich kontynuatorów dorobku Johna i Evy Pierrakos. Swoją podróż  rozwojową zaczęłam ponad 15 lat temu od ustawień systemowych (certyfikat Taunus – Institut für Stilles Familienstellen) i technik pracy z ciałem TRE, uzyskując certyfikat TRE Provider. Od kilku lat intensywnie eksploruję ścieżkę Tantry i pracy ze świętą seksualnością, czerpiąc od Prem Santoshi, Anne Moir, Shachara Caspi, Veechi Shahi po drodze poznając coraz więcej metod pracy, taniec ekstatyczny i intuicyjny, różne formy medytacji w tym różnorodne medytacje Osho, masaż żywiołów i masaż tantryczny, techniki pracy z oddechem. Przez wiele lat specjalizowałam się w pracy nad relacjami męsko-damskimi jako psycholog i coach (Mars-Venus Coaching, US). Prowadzę swoją praktykę terapeutyczną, uzdrawiam seksualność i przywracam jej święty charakter w naszym życiu, budzę moc poprzez ruch, taniec, ekspresję i siły przyrody w nurcie Żywiołów Serca.

Łukasz Marciniak (Kāmadeva) – jestem tantrycznym nauczycielem i uczniem, terapeutą systemowym, doktorem nauk społecznych, naukowym szamanem. Odkrywam połączenia pomiędzy sercem, umysłem i seksualnością, wpieram ludzi w odkrywaniu tych połączeń w sobie. Od kilku lat kroczę ścieżką Tantry, podążając za Sri Ranji, Shi Jinem, Mantakiem Chia, Prem Santoshi, Shacharem Caspi, doświadczając na drodze mistycyzmu, wschodniej medytacji i szamanizmu, taoistycznej seksualności, pracując z alchemią energii w ciele. Specjalizuje się w pogłębionej pracy z tożsamością i seksualnością, wspieraniu transformacji osobistej. Na drodze swojego rozwoju ukończyłem szkołę ustawień systemowych (Taunus-Institut für Stilles Familienstellen), kurs transformującej obecności (Transforming Presence) wg. Alana Seala oraz liczne kursy rozwijające. Uczyłem się psychoterapii somatycznej, terapeutycznej pracy z ciałem, masażu tantrycznego i energetycznego. Prowadzę męskie kręgi oraz warsztaty uzdrawiające męskość.

Czas

Zaczynamy w czwartek 25.05.2023 o godz. 15.00 zajęciami na sali a kończymy w niedzielę 28.05.2023 około 15:00 obiadem.

Gdzie

Hobbitowa Górka – cudowne miejsce w Kotlinie Kłodzkiej, sala ćwiczeń z podgrzewaną dębową podłogą. Pokoje 4 i 5 osobowe oraz sala 11 osobowa. Dużo przestrzeni wokół gdzie znajdziesz także miejsce na odosobnienie.

 

 

Co zjem?

Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). W cenie wyjazdu wliczone są trzy dziennie posiłki na które składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja.
Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Cena

Early bird (do 31 marca)
– warsztaty: 920 zł
– pobyt i wyżywienie: 570zł
Cena regularna
– warsztaty: 1020zł
– pobyt i wyżywienie: 570zł

 

W cenie

 • 3 x nocleg w kilkuosobowych pokojach
 • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, przekąska (lekki obiad) i obiadokolacja
 • 1 x dziennie zajęcia z Jogi Jana na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
 • 1 x dziennie zajęcia z KāmaRati na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
 • Medytacje, relaksacje, zajęcia dodatkowe

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres kontakt@jogajana.pl lub zadzwoń pod numer 501 617 338.