Joga Reset Sycylia. Joga regeneracyjna z Jankiem i Joga Powięziowa Integralnie z Olą

W terminie 29.09.2024 - 06.10.2024 w miejscu Dom w SALEMI TP (zaczynamy o 14:00). W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres aletrenkler@gmail.com.

Joga Reset Sycylia. Joga regeneracyjna z Jankiem i Joga Powięziowa Integralnie z Olą

Daj się zabrać do doświadczenia, w którym joga i medytacja będą fundamentem, natura otuli łagodnością i da przestrzeń na regenerację, a Sycylia nakarmi zmysły swoją różnorodnością.
Całość tego przeżycia obudzi do głębszej relacji ze sobą i z otaczającym Cię światem.

Aleksandra Trenkler i Jan Szpil – Joga Jana

 • Kameralny wyjazd dla max 11 uczestników/uczestniczek
 • Z Olą doświadczysz Jogi Powięziowej Integralnie
 • Z Jankiem doświadczysz Jogi Regeneracyjnej
  *więcej o jodze i prowadzących w dalszej części opisu.

Czas

Zaczynamy w niedzielę 29.09.2024 o godz. 14:00. Kończymy w niedzielę 06.10.2024 około 14:00 (loty z Wrocławia i Krakowa – lot nie jest wliczony w cenę).

Jak dolecieć?

 • Bezpośrednie loty z KRAKOWA i WROCŁAWIA w niedzielę 29.09.2024
 • Bilet na Sycylię poza sezonem turystycznym można kupić od 200 zł do 450 zł

  Możemy pomóc w kupnie biletów po zapisaniu się na wyjazd w wiadomości prywatnej.

Lokalizacja

Dom w SALEMI TP (strona zachodnia wyspy) położony na wzgórzu z piękną okolicą idealną na relaksujące spacery oraz odpoczynek w gaju oliwnym. Miejsce posiada klimatyczny taras do jogi z potrzebnym wyposażeniem (nie musisz zabierać swojej maty). Na Rancho mieszkają zwierzęta ( psy, osiołki i koty) które, dzielą się z gośćmi bezwarunkową radością. Zaletą pobytu w Salemi jest spokój oraz domowa atmosfera, dzięki którym łatwo odetchnąć od pędu życia codziennego.

Dom warsztatowy znajduje się na obrzeżach miasteczka.

Salemi w 2023 roku zostało wybrane jako jedno z najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Na starym mieście można przenieść się w czasie przechadzając się po urokliwych wąskich uliczkach.
Dzięki centralnej lokalizacji i dostępie do auta możemy jeździć w najpiękniejsze miejsca bez ograniczenia do jednej lokalizacji.

 • Dom w Salemi jest miejscem wolnym od alkoholu. Pragniemy aby ta tradycja była kultywowana i prosimy o to również naszych gości.
 • Chcemy aby pobyt w domu sprzyjał regeneracji i świadomemu byciu ze sobą.
 • W domu są pokoje 2 i 3 osobowe a łazienki w części wspólnej

Cena

790 € (early birds) – przy rezerwacji do 31 maja 2024

900 €
– cena regularna przy rezerwacji po 31 maja 2024

W cenie

 • joga 2x dziennie
 • medytacje, zajęcia sprzyjające świadomemu byciu i praktyki z elementami metody Lowena
 • zakwaterowanie w 2 i 3 osobowych pokojach.
 • wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie, (śniadania i obiadokolacje)
 • woda, kawa, herbata, owoce i przekąski dostępne na miejscu.
 • pizza w sycylijskiej restauracji
 • sycylijskie Canoli i kawa w Salemi ( Canoli to tradycyjna sycylijska słodkość )
 • lody w Castelamare
 • transfer z lotniska i na lotnisko w Palermo ( w dniu rozpoczęcia warsztatu o 15:40 i 22:20 )
 • wejście wstępu do rezerwatu Zingaro
 • 5 dni wyjazdowych/wycieczek do najpiękniejszych zakątków Sycylii:
  -wyjazd na plażę i naturalne gorące źródła
  -zwiedzanie sycylijskiego miasteczka,
  -wyjazd do malowniczego rezerwatu Zingaro z widokowymi pieszymi trasami oraz z pięknymi plażami.
  -Palermo
  -Salemi

  *miejsca wycieczek mogą ulec zmianie.

  * może pojawić się jeden dzień w którym nie będzie wieczornej praktyki ze względu na plan wycieczki

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych
 • opcjonalnego ubezpieczenia turystycznego
 • przekąsek zakupionych samodzielnie podczas czasu wolnego
 • biletu wstępu do Temple Segesty (12€)

Jan Szpil

Jan Szpil, Joga Jana – Prowadzę zajęcia jogi od 2008 roku. Moja praktyka wywodzi się z tradycyjnej metody Sivananda (kurs nauczycielski Sivananda Yoga Vedanta TTC 2007). Przez 7 lat byłem związany z krakowskim centrum Sivananda Yoga Vedanta, skąd wyniosłem strukturę klasycznej jogi czerpiąc wiedzę od Apoloni Rdzanek i Swamiego Atmaramanandy. Podróżuję po Krakowie i po świecie poszukując, doświadczając, inspirując się różnymi stylami jogi i współczesnymi metodami świadomego ruchu. Sprawdzam na sobie i integruje różne podejścia do ruchu, oddechu, medytacji, relaksacji. Zachwycam się odkrywaniem jednego źródła w nich wszystkich. Od 2016 organizuję wyjazdy „Joga Reset”. W latach 2018 – 21 asystowałem Marcinowi Poćwiardowskiemu w prowadzeniu warsztatów dla mężczyzn metodą Lowena. Moją interpretację jogi, która żywo ewoluuje wraz ze mną przekazuję poprzez autorski sposób prowadzenia zajęć. W jodze interesuje mnie zwyczajność i piękno prostoty. Wszystko czego potrzebujemy, aby poczuć się lepiej to oddychać, być uważnym i czułym dla siebie. Za tym idzie reszta: wzmocnienie i usprawnienie ciała, eksploracja, uspokojenie i skoncentrowanie umysłu, lepszy kontakt ze sobą, z innymi, ze światem. Więcej o mnie tu: www.jogajana.pl/o-mnie-i-mojej-jodze/.

Co to dokładnie znaczy Joga Jana – Regeneracja?

Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego “szumu”, doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele. Praktykę zaczynamy od przywracania oddechowi naturalnego rytmu. Podczas zajęć powstają warunki do nawiązania świadomego kontaktu z ciałem, umysłem i wewnętrzną obecnością. Odbywa się to poprzez wyciszenie myśli, odpuszczenie napięć, świadomy oddech, relaksację i fizyczną praktykę pozycji jogi – asan. W efekcie organizm dostraja się do swojego naturalnego stanu. Umysł jest spokojniejszy i bardziej skoncentrowany. Ciało jest sprawniejsze i zdrowsze. Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Tak, możesz być nierozciągnięta/y.
To mit, że do praktyki jogi trzeba być “jakimś”. Praktyka jogi daje narzędzia do pogłębienia świadomości ciała, odpuszczenia napięć, regeneracji i wzmocnienia organizmu. Dokładnie z tego miejsca, w którym jesteś TERAZ.

Aleksandra Trenkler

Jestem nauczycielką Jogi Powięziowej Integralnie II stopnia ( terapia jogą powięziową ) wg Wojtka Karczmarzyka. Fascynują mnie praktyki które budzą do subtelnego czucia, czucia ciała i przestrzeni która nas otacza. To przebudzenie reguluje i uspokaja cały nasz system dając poczucie swobody i bezpieczeństwa. Oprócz Jogi zanurzam się również w tańcu intuicyjnym, praktykach prowadzonych metodami terapii tańcem i ruchem, a zdobyte doświadczenie subtelnie wplatam na moich zajęciach jogi. Ukończyłam również kurs 200h Hatha Raja Vinyasa, uczestniczyłam w wielu warsztatach doszkalających i pragnę rozwijać się dalej. Obecnie mieszkam na Sycyli i dzielę się jej pięknem organizując wyjazdy jogowe.

Co to dokładnie znaczy Joga Powięziowa Integralnie?

Czucie na subtelnym poziomie. Joga Powięziowa Integralnie wpisuje się w potrzeby regeneracyjne. Podczas praktyki jest dużo rozluźnienia, odpuszczania oraz eksplorowania bezwysiłkowości w ruchu. W pozycjach z ciekawością sprawdzamy gdzie jest nasze 50% możliwości i kierujemy się bardziej do czucia, CZUCIA na subtelnym poziomie. Naszym głównym działaniem w pozycji jest odczuwanie, czyli wsłuchiwanie się w to co mówi ciało oraz w jego potrzeby, łącząc się w ten sposób ze swoją intuicją. W trakcie praktyki oraz w medytacji rozpływamy się w naszym stanie naturalnym czyli stanie czystej obecności/ stanie medytacyjnym.

Eksplorujemy ciało i obecność w pozycjach i vinyasach podłogowych. Doświadczamy automasażu powięziowego przy użyciu (tylko, aż ) ciężaru własnego ciała. A pozycje stojące możemy przedefiniować z aktu robienia na świadome bycie i czucie, czucie działania grawitacji i umiejętność korzystania z jej wsparcia aby uwolnić ciało od napięć i poczuć w nim więcej przestrzeni.
Jeżeli ciekawi Cię czym jest Joga Powięziowa Integralnie zapraszam na mojego instagrama i YouTube gdzie dzielę się jakościami powięziowymi oraz życiem na Sycylii 🌊

YT: https://youtube.com/@cialo.opowiesci?si=gCfk-fk0C6am6sCQ
IG: https://www.instagram.com/alexsandra_yoga/?utm_source=qr

 

Rezerwacja

Jeśli czujesz, że ten wyjazd jest dla Ciebie lub pojawia się w Tobie pytanie – napisz do nas wiadomość naaletrenkler@gmail.com

Rezerwacja miejsca nastąpi po wpłacie połowy kwoty na konto (w tym bezzwrotny zadatek w wysokości 250€)

Wyjazd odbędzie się przy zapisie minimum 5 osób.

Do zobaczenia na Sycylii 🌞☀️
Ola i Jan