Joga Reset Powięziowo

W terminie 25.04.2024 - 28.04.2024 w miejscu Buczynowa Dolina (zaczynamy o 15:30). W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres kontakt@jogajana.pl.

Joga Reset Powięziowo

Serdecznie zapraszamy na pogłębioną praktykę jogi w otoczeniu lasów Beskidu Niskiego. Czerpiąc z tego co najlepsze w naszym doświadczeniu przygotowaliśmy dla Ciebie wspólne warsztaty. To już czwarta edycja!

Janek Szpil & Wojtek Karczmarzyk

Zapraszamy w podróż do krainy odczuwania ciała. W czasie warsztatu poznasz techniki jogi powięziowej i regeneracyjnej. Poprzez uświadomienie sobie połączenia ciała i umysłu na poziomie doświadczenia wejdziesz w stan zintegrowanej obecności. Stan bycia zarówno w ciele jak i otaczającej przestrzeni. Połączenia z ciałem i ze światem. Połączenia z myślami i emocjami. Jednocześnie stan cechujący się wewnętrznym spokojem i obecnością poza myślą.

Wejdź w kontakt we sobą. Poczuj przepływ.

Wojciech Karczmarzyk

Wojciech Karczmarzyk, ROLFING® Integracja Strukturalnacertyfikowany terapeuta metody ROLFING® Integracja Strukturalna, nauczyciel jogi, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej. Wojtek jest także jedynym w Polsce certyfikowanym nauczycielem JOGI inspirowanej nauczaniem Vandy Scaravelli, oraz twórcą Integralnego modelu Jogi Powięziowej. Popełnił książkę „Joga powięziowa integralnie”, którą będzie można kupić podczas wyjazdu.
http://www.rolfing-joga.pl/

Co to dokładnie znaczy Joga Powięziowa?

Joga powięziowa integralnie to ćwiczenia ciała i umysłu ukierunkowane specyficznie na pracę z powięzią mięśniową. Poprzez rozluźnienie mięśni i oplatającej ich tkanki, uzyskujemy ich bezwysiłkowe wydłużenie.

Dzieje się to dzięki usunięciu sklejeń i ograniczeń powięzi, związanych z nagromadzeniem w niej toksyn, oraz przywróceniu jej naturalnej ślizgowej pracy pomiędzy warstwami sąsiadujących ze sobą mięśni, a także kości, organów i nerwów.

Praca odbywa się w stanie relaksu, jest przyjemna i bezwysiłkowa, a rezultaty są trwalsze w porównaniu do standardowych technik rozciągających.

Jan Szpil

Jan Szpil, Joga Jana – instruktor jogi metodą Sivananda od kilkunastu lat (kurs TTC Sivananda Yoga Vedenta 2007).
Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie. Więcej o mnie tu: www.jogajana.pl/o-mnie-i-mojej-jodze/.
Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego “szumu”, doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele.
Stając na macie wyruszam w podróż. Do wnętrza. Odkrywam to czego nie potrzebuję, co mogę puścić i uwolnić. Poprzez doświadczenie odpuszczenia napięć znajduję punkt obecności w tym co jest teraz, punkt akceptacji. W tym miejscu rozpoczyna się regeneracja i robi się miejsce na wzmocnienie całego organizmu. Zapraszam do wspólnej podróży.

Co to dokładnie znaczy Joga Jana – Regeneracja?

Joga tworzy fundament i strukturę. Praktykę zaczynamy od przywracania oddechowi naturalnego rytmu. Podczas zajęć powstają warunki do nawiązania świadomego kontaktu z ciałem, umysłem i wewnętrzną obecnością. Odbywa się to poprzez wyciszenie myśli, odpuszczenie napięć, świadomy oddech, relaksację i fizyczną praktykę pozycji jogi – asan. W efekcie nasz organizm dostraja się do swojego naturalnego stanu. Umysł jest spokojniejszy i bardziej skoncentrowany. Ciało jest sprawniejsze i zdrowsze. Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Tak, możesz być nierozciągnięta/y. 

To mit, że do praktyki jogi trzeba być “jakimś”. Praktyka jogi daje narzędzia do pogłębienia świadomości ciała, odpuszczenia napięć, regeneracji i wzmocnienia organizmu. Dokładnie z tego miejsca, w którym jesteś TERAZ.

Dla kogo jest ten wyjazd?

Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących jak i dla osób, które już praktykują jogę lub taniec. Forma zajęć sprawia, że niezależnie od sprawności i stopnia doświadczenia uczestnicy będą mogli postawić kolejne kroki na ścieżce budowania głębokiej, świadomej relacji ze swoim ciałem i umysłem.

Lokalizacja

Wśród lasów Beskidu Niskiego – http://www.buczynowadolina.com/. Buczynowa Dolina położona jest w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Pełna informacja o wszystkich pokojach znajduje się tutaj.

Co zjem?

W cenę wyjazdu wliczone są trzy posiłki dziennie,na które składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja. Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). Możliwość indywidualnego dostosowania posiłków w zależności od potrzeb uczestników.

Czas

Zaczynamy w czwartek 25.04.2024 o godz. 15:30. Kończymy w niedzielę 28.04.2024 około 15:30.

Plan dnia


Zaczynamy w czwartek 25.04.24 o 15:30

Piątek-Sobota
07:00 – Medytacja / spacer medytacyjny / sen – jeśli potrzeba
08:00 – Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Las / medytacja w przyrodzie
14:00 – Lekki Obiad / zupa
16:00 – Joga
18:00 – Obiadokolacja
20:00 –  Moduł Wieczorny: medytacja, masaż, bodywork, relaksacja, taniec / inne formy spędzania czasu
22:00 – Cisza nocna

Cena

1750 zł – cena regularna

1650 zł – przy rezerwacji do 30 listopada 2023

1550 zł – przy rezerwacji do 30 września 2023

W cenie

  • 3 x nocleg w kilkuosobowych pokojach
  • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja
  • 2 x dziennie zajęcia z jogi na cały wyjazd łącznie 8 zajęć
  • Medytacje, relaksacje i zajęcia dodatkowe

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres kontakt@jogajana.pl.