Joga Regeneracyjna – świadome ciało – spokojny umysł

W terminie 19.09.2023 w miejscu Bliss House Zakamycze (zaczynamy o 16:30). W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres kontakt@jogajana.pl.

Joga Regeneracyjna - świadome ciało - spokojny umysł

Zajęcia łączące klasyczną jogę bazującą na metodzie Sivananda z pogłębioną relaksacją, ruchem powięziowym, nauką świadomego oddechu i czucia cała. Eksploracja świadomości ciała w praktyce jogi.

To oferta dla Ciebie jeśli:

– zaczynasz przygodę z jogą i potrzebujesz łagodnego wprowadzenia
– masz doświadczenie w jodze, ale chcesz eksplorować integralne podejście do praktyki z uwzględnieniem oddechu, czucia i świadomej obecności w ciele
– chcesz zacząć praktykę jogi, ale boisz się, że to nie dla Ciebie bo <wstaw dowolny powód>

Jan Szpil – Joga Jana – prowadzący
nauczyciel jogi czynnie od 2008 roku (2007 – certyfikat TTC Sivananda Yoga Vedanta). Dzielę się doświadczeniem mojej własnej praktyki, której bazą jest klasyczny system Sivanandy wspierany przez doświadczenia świadomej pracy z ciałem zaczerpnięte z praktyk ruchowych i uważnościowych takich jak BMC, metoda Lowena, kontakt improwizacja, tai chi, techniki medytacyjne, oddechowe, taneczne i jogiczne.

Opis zajęć
Joga nie została wymyślona. Joga została odkryta.

Istnieje takie pole świadomości, w którym zawarta jest cała wiedza i wszystkie umiejętności. Nasze ciało i umysł są portalami do tego pola. Mamy do niego dostęp i możemy poprzez praktykę uważności, świadomego oddechu i czucia ciała z niego czerpać.

Wprowadzanie wrażliwości i świadomości ciała w sekwencje i asany jogi. Poszukamy we własnej praktyce momentów, w których automatyzm lub napięcia odciągają nas od doświadczania i przeżywania kontaktu z ciałem w tu i teraz. Poprzez uważne zauważanie i czucie przetransformujemy je w żywe doświadczanie w zgodzie z wewnętrznym rytmem.
Poznasz i nauczysz się wdrażać narzędzia świadomej pracy z ciałem i oddechem, jogi regeneracyjnej inspirowanej metodą Sivanandy oraz podejściem powięziowym.
Docieramy do esencji. Do tego co ważne. A ważne jest Twoje połączenie z ciałem, Twoja uważność, kontakt z rytmem oddechu. Skupienie na słuchaniu tego co wewnątrz. Bycie w tym co jest teraz. Takim jakie jest. Nie jest ważne jak wygląda twoja pozycja i czy jesteś „wystarczająco” rozciągnięta/ty. Nic nie musisz. Wszystko możesz. Jesteś OK. Jogę można ćwiczyć w każdym wieku w każdym ciele. Zapraszam do podróży.

Zajęcia zaczniemy od relaksacji i świadomego oddechu. Uwolnimy napięcia z powięzi. Będziemy pracować nad wzmocnieniem całego ciała, a w szczególności mięśni wokół kręgosłupa, który utrzymuje cały organizm w dobrej kondycji. Nauczysz się lepiej kontaktować z ciałem takim jakie jest w tym momencie. Pogłębiony oddech pomoże Ci w uspokojeniu umysłu i umożliwi wejście w regeneracyjny stan relaksu. Wzmocnione i ożywione ciało odwdzięczy się lepszym samopoczuciem i odpornością.

Miejsce
Bliss House, Zakamycze 37B, 30-240 Kraków

Czas:
wtorki, 16:30, od 5 do 26 września – 4 zajęcia po 1,5 godz

Wymiana:
– pojedyncze zajęcia: 50zł
– karnet – 4 zajęcia 150zł – przy rezerwacji do 27.08 i wpłacie zadatku

Rezerwacja
kontakt@jogajana.pl


Harmonogram wszystkich zajęć i wyjazdów JogaJana