Joga Oddech Reset – Przepływ Życia

W terminie 16.11.2023 - 19.11.2023 w miejscu Ośrodek Mandala (zaczynamy o 16:00). W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres kontakt@jogajana.pl.

Joga Oddech Reset - Przepływ Życia

Podaruj sobie 4 dni tylko dla siebie. W górskiej chacie, na łonie natury. W pełnym relaksie i odpuszczeniu. W głębokiej harmonii i kontakcie z samym sobą. I w dobrym, bezpiecznym, karmiącym kontakcie z innymi ludźmi.

Podaruj sobie codzienną praktykę jogi, która pozwoli Ci uwolnić napięcia dnia codziennego. Zadbać o siebie, zregenerować ciało, ukoić system nerwowy i odświeżyć umysł.

Przebudzić świadomość ciała, przywołać poczucie relaksu i nabrać mocy.
Podaruj sobie codzienną praktykę oddechu, która pozwoli Ci pogłębić doświadczenie wewnętrznego kontaktu.

Odstresować się, ustabilizować i uwolnić przepływ energii życiowej. Odpuścić to co Ci już nie służy i otworzyć się na nowe.

Podaruj sobie codzienne zajęcia w grupie, które pozwolą Ci doświadczyć przepływu życia i emocji. Poznać fajnych ludzi. Dobrze i karmiąco spędzić czas.

Z kim, czyli o prowadzących

Joga Jana, czyli Janek Szpil instruktor jogi metodą Sivananda od kilkunastu lat (kurs TTC Sivananda Yoga Vedenta 2007).  Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie. Więcej o mnie tu: www.jogajana.pl/o-mnie-i-mojej-jodze.

Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego “szumu”, doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele.

Stając na macie wyruszam w podróż. Do wnętrza. Odkrywam to czego nie potrzebuję, co mogę puścić i uwolnić. Poprzez doświadczenie odpuszczenia napięć znajduję punkt obecności w tym co jest teraz, punkt akceptacji. W tym miejscu rozpoczyna się regeneracja i robi się miejsce na wzmocnienie całego organizmu. Zapraszam do wspólnej podróży.

Jestem dyplomowanym trenerem i praktykiem oddechu, ukończyłem 2.5-letni Profesjonalny Trening Oddechowy w Instytucie Oddechu. Jestem trenerem rozwoju osobistego, ukończyłem Holistyczną Szkołę Trenerów. Od 5 lat prowadzę grupowe warsztaty oddechowo-rozwojowe, zarówno dla firm, jak i dla grup otwartych. Prowadzę również sesje oddechowe dla klientów indywidualnych. Wcześniej przez kilkanaście lat pracowałem jako inżynier, ekspert, konsultant i trener w największych firmach telekomunikacyjnych w całej Europie.

Zajęcia – Przestrzeń Oddechu

Oddech jest językiem. Językiem naszego ciała, naszych emocji, naszej duszy. Gdy go chwilę posłuchać, wiele mówi o naszym wewnętrznym stanie. Właściwie jest metaforą tego, jak żyjemy. Żyjemy w napięciu czy w rozluźnieniu? W otwarciu czy w zamknięciu? W lekkości czy w obciążeniu? Energicznie czy w marazmie? Bierzemy garściami czy odmawiamy sobie? Kurczowo się trzymamy czy łagodnie odpuszczamy? Cokolwiek w nas się dzieje, cokolwiek w nas jest żywe, cokolwiek utknęło – oddech doskonale to odzwierciedla. Dlatego dzięki łagodnym praktykom oddechowym możemy zanurzyć się w doświadczeniu swojej wewnętrznej rzeczywistości i pozwolić jej się przetransformować, uwalniając to co nam już nie służy i robiąc miejsce na nowe.

Zajęcia – Joga Jana

Joga tworzy fundament i strukturę. Praktykę zaczynamy od przywracania oddechowi naturalnego rytmu. Podczas zajęć powstają warunki do nawiązania świadomego kontaktu z ciałem, umysłem i wewnętrzną obecnością. Odbywa się to poprzez wyciszenie myśli, odpuszczenie napięć, świadomy oddech, relaksację i fizyczną praktykę pozycji jogi – asan. W efekcie nasz organizm dostraja się do swojego naturalnego stanu. Umysł jest spokojniejszy i bardziej skoncentrowany. Ciało jest sprawniejsze, zdrowsze, zrelaksowane.
Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Tak, możesz być nierozciągnięta/y. 🙂

To mit, że do praktyki jogi trzeba być “jakimś”. Praktyka jogi daje narzędzia do pogłębienia świadomości ciała, odpuszczenia napięć, regeneracji i wzmocnienia organizmu. Dokładnie z tego miejsca, w którym jesteś TERAZ.

Dla kogo?

Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących. Tak, możesz być nierozciągnięta/y. Na pewno poczujesz wzmocnienie całego organizmu na poziomie fizycznym i mentalnym.

Czas

Zaczynamy w czwartek 16.11.2023 o godz. 16:00 zajęciami na sali a kończymy w niedzielę 19.11.2023 około 14:00 obiadem.

Gdzie

Mandala Beskidy położony jest we wsi Targoszów, w Beskidzie Małym, blisko lasu w otoczeniu pól i łąk, z przepięknym widokiem na szczyty Beskidów, w tym na Babią Górę i Pilsko. Prowadzony jest przez Monikę.

Czekają na Was przytulne pokoje gościnne z balkonami, duża sala 110 m2 z widokiem na rozległą górską panoramę. Sala ma drewnianą, podgrzewaną podłogę, przystosowaną do praktyki yogi, dwa kominki i przylegający do niej duży drewniany taras 100 m2 umożliwiający ćwiczenia i odpoczynek na świeżym powietrzu. Więcej informacji również na Fanpage’u.

 

Co zjem?

Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). W cenie wyjazdu wliczone są trzy dziennie posiłki na które składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja.
Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Proponowany plan dnia

07:00 – Medytacja
08:00
– Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Zajęcia w plenerze
14:00 – Obiad
16:00 – Praktyka Oddechu
18:30 – Kolacja
20:00 – Relaksacja, wieczorne rozmowy w kręgu
22:00 – Cisza nocna

Cena

Warsztaty:
cena regularna – 1000 zł
do 31 sierpnia – 900zł
do 30 czerwca – 700zł – super early bird!
+ pobyt i wyżywienie
( 3 doby): 690 zł

W cenie

  • 3 x nocleg w kilkuosobowych pokojach
  • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, przekąska (lekki obiad) i obiadokolacja
  • 1 x dziennie zajęcia z jogi na cały wyjazd łącznie 4 zajęć (8 h warsztatów)
  • 1 x dziennie zajęcia z Praktyka Oddechu na cały wyjazd łącznie 4 zajęć (10 h warsztatów)
  • Medytacje, relaksacje, zajęcia dodatkowe

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres kontakt@jogajana.pl lub poprzez stronę www.konradkusnierzewski.pl/kontakt.