Joga Oddech Reset Jesień 2022

W terminie 27.10.2022 - 30.10.2022 o godz. 15:00 w miejscu Dolina Harmonii.
W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres kontakt@jogajana.pl.

Jesień to dobry czas na wyciszenie i regenerację.

To czas na zwolnienie w biegu i zadbanie o siebie. Czas na zanurzenie się w pięknie przyrody i w swoim wnętrzu. Serdecznie zapraszamy Cię na jesienny reset z jogą i oddechem.

Wspólnie zanurzymy się w leśnych ostępach i odetchnijmy górskim powietrzem. Spędzimy 4 dni jedząc pyszne wege jedzonko, odpoczywając i harmonizując się z naturą w nas. Skorzystamy z łagodnych dobrodziejstw jogi i oddechu.

Codzienna praktyka jogi pozwoli Ci uwolnić napięcia dnia codziennego. Zadbasz o siebie, zregenerujesz ciało, ukoisz system nerwowy i odświeżysz umysł. Przebudzona świadomość ciała przywoła poczucie relaksu, na bazie którego nabierzesz mocy.

Codzienna praktyka oddechu pozwoli Ci pogłębić doświadczenie wewnętrznego kontaktu. Odstresować się, ustabilizować i uwolnić przepływ energii życiowej. Odpuścić to co Ci już nie służy i otworzyć się na nowe.

Z kim?

Joga Jana, czyli Janek Szpil instruktor jogi metodą Sivananda od kilkunastu lat (kurs TTC Sivananda Yoga Vedenta 2007).
Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie. Więcej o mnie tu: www.jogajana.pl/o-mnie-i-mojej-jodze.
Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego “szumu”, doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele.
Stając na macie wyruszam w podróż. Do wnętrza. Odkrywam to czego nie potrzebuję, co mogę puścić i uwolnić. Poprzez doświadczenie odpuszczenia napięć znajduję punkt obecności w tym co jest teraz, punkt akceptacji. W tym miejscu rozpoczyna się regeneracja i robi się miejsce na wzmocnienie całego organizmu. Zapraszam do wspólnej podróży.

Z kim?

Jestem dyplomowanym trenerem i praktykiem oddechu, ukończyłem 2.5-letni Profesjonalny Trening Oddechowy w Instytucie Oddechu. Jestem trenerem rozwoju osobistego, ukończyłem Holistyczną Szkołę Trenerów. Od 5 lat prowadzę grupowe warsztaty oddechowo-rozwojowe, zarówno dla firm, jak i dla grup otwartych. Prowadzę również sesje oddechowe dla klientów indywidualnych.
Wcześniej przez kilkanaście lat pracowałem jako inżynier, ekspert, konsultant i trener w największych firmach telekomunikacyjnych w całej Europie.

Zajęcia – Praktyka Oddechu

Oddech jest językiem. Językiem naszego ciała, naszych emocji, naszej duszy. Gdy go chwilę posłuchać, wiele mówi o naszym wewnętrznym stanie. Właściwie jest metaforą tego, jak żyjemy. Żyjemy w napięciu czy w rozluźnieniu? W otwarciu czy w zamknięciu? W lekkości czy w obciążeniu? Energicznie czy w marazmie? Bierzemy garściami czy odmawiamy sobie? Kurczowo się trzymamy czy łagodnie odpuszczamy? Cokolwiek w nas się dzieje, cokolwiek w nas jest żywe, cokolwiek utknęło – oddech doskonale to odzwierciedla. Dlatego dzięki łagodnym praktykom oddechowym możemy zanurzyć się w doświadczeniu swojej wewnętrznej rzeczywistości i pozwolić jej się przetransformować, uwalniając to co nam już nie służy i robiąc miejsce na nowe.

Zajęcia – Joga Jana

Joga tworzy fundament i strukturę. Praktykę zaczynamy od przywracania oddechowi naturalnego rytmu. Podczas zajęć powstają warunki do nawiązania świadomego kontaktu z ciałem, umysłem i wewnętrzną obecnością. Odbywa się to poprzez wyciszenie myśli, odpuszczenie napięć, świadomy oddech, relaksację i fizyczną praktykę pozycji jogi – asan. W efekcie nasz organizm dostraja się do swojego naturalnego stanu. Umysł jest spokojniejszy i bardziej skoncentrowany. Ciało jest sprawniejsze, zdrowsze, zrelaksowane.
Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Tak, możesz być nierozciągnięta/y.

To mit, że do praktyki jogi trzeba być “jakimś”. Praktyka jogi daje narzędzia do pogłębienia świadomości ciała, odpuszczenia napięć, regeneracji i wzmocnienia organizmu. Dokładnie z tego miejsca, w którym jesteś TERAZ.

Dla kogo?

Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących. Tak, możesz być nierozciągnięta/y. Na pewno poczujesz wzmocnienie całego organizmu na poziomie fizycznym i mentalnym.

Czas

Zaczynamy w czwartek 27.10.2022 o godz. 15.00. Kończymy w niedzielę 30.10.2022 około 15:00.

Gdzie

Dolina Harmonii położona jest w ustronnym miejscu
w Górach Izerskich na terenie obszaru Natura 2000.
Żyjemy wśród łąk i lasów z unikalną fauną i florą, a stąd do Kopańca, czyli najbliższej wioski, mamy 1,5 km a Szklarska Poręba leży tuż za wzniesieniem.

Co zjem?

Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). W cenie wyjazdu wliczone są trzy dziennie posiłki na które składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja.
Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Proponowany plan dnia

Jest to propozycja, uzgodnimy go wspólnie pierwszego dnia.

07:00 – Medytacja / spacer medytacyjny / sen – jeśli potrzeba
08:00
– Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Las / medytacja w przyrodzie
14:00 – Lekki Obiad / Przekąska / Lunch
16:00 – Praktyka Oddechu
18:00 – Obiadokolacja
20:00 – Moduł Wieczorny: medytacja, masaż, bodywork, relaksacja / inne formy spędzania czasu
22:00 – Cisza nocna

Cena

1460 zł – przy rezerwacji do 31 sierpnia 2021 !
1560 zł – cena regularna

W cenie

  • 3 x nocleg w kilkuosobowych pokojach
  • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, przekąska (lekki obiad) i obiadokolacja
  • 1 x dziennie zajęcia z jogi na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
  • 1 x dziennie zajęcia z Praktyka Oddechu na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
  • Medytacje, relaksacje, zajęcia dodatkowe

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres kontakt@jogajana.pl lub poprzez formularz kontaktowy na stronie konradkusnierzewski.pl/kontakt

Joga Oddech Reset Jesień 2022