Zanurzenie – 4 dni z jogą, tańcem i śpiewem w Beskidzie Niskim

Termin - Zanurzenie – 4 dni z jogą, tańcem i śpiewem w Beskidzie Niskim - 26.08.2020 - 29.08.2020 o godz. 14:00 - 20:00. Adres , . W celu zarezerwowania miejsca lub jak masz dodatkowe pytań pisz śmiało na mój adres .

4 dni z jogą, tańcem i śpiewem na łące nad rzeką na skraju Magurskiego Parku Narodowego. Śpimy w namiotach, ćwiczymy na trawie, jemy oczyszczające i wzmacniające jedzenie. 🌿

 • Codzienna praktyka jogi wzmocni ciało i wyciszy umysł.
 • Swobodny taniec – bez powtarzania kroków, z uważnością na Twoje potrzeby i granice – pozwoli wyrazić siebie i odnaleźć poczucie bezpieczeństwa we własnym ciele.
 • Bliskość przyrody (dzikie uroczyska, łąki kwitnące rzadkimi gatunkami roślin, lasy puszczy Karpackiej, malownicze strumyki), masaż i wspólne muzykowanie będą wspierać odkrywanie harmonii i mocy natury w Nas.
 • Pyszne wegańskie jedzenie – odżywi, nasyci i ucieszy zmysły.
 • Połączenie tych elementów stworzy warunki do łagodnego, transformacyjnego spotkania z samym sobą i z drugim człowiekiem.

Warsztaty

Joga

Każdy dzień zaczniemy od medytacji i jogi z Janem, która stworzy fundament i strukturę do dalszej praktyki. Ugruntujemy się i ukorzenimy, jednocześnie rozpuszczając napięcia w ciele i umyśle. Naszym sojusznikiem uczynimy grawitację. Nauczymy się korzystać z niej i czerpać wsparcie od Ziemi. Poszukamy w sobie mocy i łagodności. Odetchniemy. Poznamy ćwiczenia świadomego oddechu, sposoby na zrelaksowanie, wzmocnienie i łagodne rozciągnięcie ciała. Joga to przede wszystkim czas na głęboką regenerację, zaprzyjaźnienie się z własnym ciałem i uspokojenie rozbieganego umysłu. Nie robimy nic na siłę, obserwujemy uważnie, szukamy najlepszych dla siebie ruchów. Ćwiczymy obecność tu i teraz.

Ruch Od Czucia

Będziemy doświadczać poprzez łagodną pracę z ciałem, improwizację ruchową, elementy Body Mind Centering, ruchu autentycznego, medytacji w ruchu i kręgu. Poszukamy zestrojenia z dziką przyrodą wokół i wewnątrz nas, odkrywając tym samym permakulturową perspektywe postrzegania ekosystemu ciała.

Zaczniemy od nawiązania kontaktu z sobą samym. Stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na próbowanie nowego, badanie swoich granic. Bez oceniania, porównywania, w uważności na siebie i innych. Otworzymy się na radość z kontaktu z drugą osobą i moc wspólnego doświadczania jako grupa. Na przyjemność, która płynie ze swobodnego ruchu, z poruszenia zamrożonych obszarów ciała, z odkrywania nowych form poruszania się. Na eksplorację nowej perspektywy postrzegania ciała, procesów w nim zachodzących – również urazów, problemów. Poszerzymy nasz repertuar ruchu i poznamy sposoby na to, by w każdej chwili dnia, w każdej innej praktyce ruchowej odnaleźć komfort, przyjemność i wskazówki do lepszego zrozumienia swojego ciała.

Gościnne warsztaty

Wkrótce pojawią się informacje o gościnnych warsztatach.

Dla kogo?

 • Dla każdego, kto pragnie podarować sobie ukojenie, zatrzymać się w biegu, spędzić czas ze sobą i z innymi w atmosferze uważności, relaksu, odpuszczenia i w bliskości natury.
 • Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących.
 • Tak, możesz być nierozciągnięta/y -to joga relaksacyjna…co nie znaczy, że będziemy tylko leżeć. Na pewno poczujesz wzmocnienie całego organizmu, na poziomie fizycznym i mentalnym.
 • Ważne – nie musisz mieć doświadczenia w świadomej pracy z ciałem! Na swoje zajęcia chętnie zapraszamy osoby, które „nigdy nie robiły takich rzeczy”. Jeśli je masz, praktykujesz, jogę, tańczysz – również zapraszamy! Warsztat może otworzyć Cię na możliwość wzbogacenia własnej praktyki ruchowej.

Z kim?

Janek Szpil, Joga Jana – Prowadzę zajęcia jogi od 2008 roku. Moja praktyka wywodzi się z tradycyjnej metody Sivananda (kurs nauczycielski Sivananda Yoga Vedanta TTC 2007). Przez 7 lat byłem związany z krakowskim centrum Sivananda Yoga Vedanta, skąd wyniosłem strukturę klasycznej jogi czerpiąc wiedzę od Apoloni Rdzanek i Swamiego Atmaramanandy. Podróżuję po Krakowie i po świecie poszukując, doświadczając, inspirując się różnymi stylami jogi i współczesnymi metodami świadomego ruchu. Sprawdzam na sobie i integruje różne podejścia do ruchu, oddechu, medytacji, relaksacji. Zachwycam się odkrywaniem jednego źródła w nich wszystkich. Od 2016 organizuję wyjazdy „Joga Reset”. Współtworzę projekt łączący świadomość ciała i permakulturę – Permamotion. Od 2018 asystuję Marcinowi Poćwiardowskiemu w prowadzeniu warsztatów dla mężczyzn metodą Lowena. Moją interpretację jogi, która żywo ewoluuje wraz ze mną przekazuję poprzez autorski sposób prowadzenia zajęć. W jodze interesuje mnie zwyczajność i piękno prostoty. Wszystko czego potrzebujemy, aby poczuć się lepiej to oddychać, być uważnym i czułym dla siebie. Za tym idzie reszta: wzmocnienie i usprawnienie ciała, uspokojenie i skoncentrowanie umysłu, lepszy kontakt ze sobą, z innymi, ze światem.

Joanna Książkiewicz, Joanna Książkiewicz – Ruch od Czucia – ,,Kocham wsłuchiwać się w mądrość ciała, poruszać, tańczyć, łączyć. Czerpię moce z kontaktu z naturą. Zachwyca mnie, jak ścieżki naszego ruchu ujawniają i pomagają przeobrazić to, co gra w naszej duszy i umyśle, Wierzę, że świadomy ruch to dobro, z którego możemy czerpać wszyscy- niezależnie od sprawności, doświadczeń z ruchem czy blokad w głowie i innych częściach nas.
Tańczę od 20 lat, od 2012r. odkrywam świadomy ruch, improwizację i pracę z ciałem. Współtworzę projekt Permamotion. Jestem absolwentką psychologii, w trakcie dwuletniego studium Psychologii Procesu. Szkolę się jako Somatic Movement Educator według metody Body Mind Centering ((BMC Certification Program, Movimiento Atlas, Zaragoza). Wciąż poszerzam swój warsztat, biorąc udział w szkoleniach analizy ruchu,warsztatach różnych technik tanecznych, metod pracy z ciałem w Polsce i za granicą. Prowadziłam autorskie warsztaty świadomego ruchu w Polsce, Hiszpanii i Izraelu. W Krakowie prowadzę regularne zajęcia oswajania improwizacji i świadomości ciała. 

Gdzie

W samym środku Beskidu Niskiego, na skraju lasu, obok wartko płynącej krystalicznie czystej rzeki. Dokładna lokalizacja zostanie podana w mailu informacyjnym po zarejestrowaniu się na wydarzenie.

 

Rytm

Przyroda wyznacza rytm. Wstajemy rano. Zaczynamy od medytacji, aby skorzystać z najlepszego czasu połączeniu snu i jawy. Potem ożywiamy ciało, poruszając się jogowo i tanecznie. Kontaktujemy się z sobą. Zauważamy oddech i odczucia w ciele. Takimi, jakie są. Kontaktujemy się z tymi, którzy są obok. Jest czas na wspólne pożywne jedzenie. Jest czas na odpoczynek i regenerację. Jest czas na kąpiel w rzece i spacer do lasu. Jest czas na ognisko, śpiewy i tańce. Wszystko płynie.

Czas

Zaczynamy w środę 26.08.2020 o godz. 14:00 . Kończymy w sobotę 29.08.2020 około 20:00.

Proponowany plan dnia

07:00 – Medytacja
08:00 – 
Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Gościnny warsztat / czas wolny
14:00 – Przekąska
16:00 – Ruch od Czucia
18:00 – Obiadokolacja
20:00 – Ognisko, taniec, śpiew…

Krąg

Usiądziemy w kręgu. Każdy i każda ma swoje miejsce, swój głos. Wszyscy jesteśmy równi. Mówimy z serca. Słuchamy i widzimy się nawzajem. Takimi, jakimi jesteśmy.

 

Jedzenie

W czasie trwania warsztatów, w procesie będzie nas wspierać lekka wegańska dieta z dużą ilością surowych warzyw i owoców od lokalnych rolników. Zapraszamy do wspólnego gotowania jak i wymiany wiedzy na temat zdrowego odżywiania.

W cenę wyjazdu wliczone są trzy posiłki dziennie, na które składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja. Jedzenie wegańskie. Istnieje możliwość dostosowania indywidualnego posiłków w zależności od potrzeb uczestników.

 

Oczyszczenie

W trakcie wydarzenia obowiązuje zasada wolności od używek. Nie pijemy alkoholu ani kawy, nie palimy tytoniu, nie przyjmujemy środków zmieniających świadomość.

Uczestnictwo

Wydarzenie tworzone jest na zasadzie ekonomii daru. Zachęcamy do współtworzenia go razem z nami. Naszym podarunkiem jest praca organizacyjna, przygotowanie miejsca, jedzenia i prowadzenie warsztatów.
Koszty jakie ponosimy, aby zakupić jedzenie i stworzyć podstawową infrastrukturę (kuchnia, toalety, zadaszenie na warsztaty, przestrzeń dla dzieci) to około 350 – 450zł na osobę w zależności od finalnej liczby uczestników.
Jeśli czujesz, że chcesz zapłacić za pracę osób zajmujących się organizacją, prowadzeniem warsztatów, gotowaniem oraz właścicielom ziemi, na której odbywać się będzie wydarzenie – to wspaniale! Cieszymy się 🙂
 
Nasza propozycja:
 • PŁACĘ 500 zł + POMAGAM
 • PŁACĘ 700 zł, KORZYSTAM
 • PŁACĘ 900 zł, WSPIERAM

Jeśli czujesz, że woła Cię to spotkanie, a nie masz na nie pieniędzy – skontaktuj się z nami. Nie chcemy, żeby kwestie finansowe były barierą do uczestnictwa.

Dzieci

Dzieci są mile widziane – będzie przygotowana dla nich przestrzeń (polowa), jednak zajęcia są skierowane wyłącznie do dorosłych.
W dziecięcej przestrzeni nie zapewniamy opieki i liczymy na organiczną współpracę między rodzicami i osobami pomagającymi przy wydarzeniu.

Rezerwacja

Rezerwacja i pytania poprzez e-mail: zanurzenie2020@gmail.com

Miejsce rezerwuje wpłata zadatku w wysokości 150 zł, nr konta będzie podany w mailu.

Ilość miejsc ograniczona do 20.

Więcej informacji: http://www.jogajana.pl/ tel. 501 617 338

Zanurzenie - 4 dni z jogą, tańcem i śpiewem w Beskidzie Niskim