Wyrażanie. 4 dni z jogą i praktyką świadomej komunikacji

Termin - Wyrażanie. 4 dni z jogą i praktyką świadomej komunikacji - 24.06.2021 - 27.06.2021 o godz. 15:00. W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres kontakt@jogajana.pl.

Letnia edycja Joga Reset + Jednia z Jankiem Szpilem i Marią Pobiedzińską

Wyjazd offline

JOGA RESET – WYRAŻANIE, czyli wyjazd, który połączy Cię z ciałem i zaprosi do Twojego życia praktykę świadomej komunikacji, potrzeb i granic.

Sesje jogi regeneracyjnej uspokoją ciało i ducha, a efekty warsztatów komunikacji wprowadzą do Twojego życia poczucie wewnętrznej klarowności, i pozytywnie wpłyną na budowanie relacji z ludźmi w pełni mocy.

Zapraszamy Cię do procesu, w którym będziemy tworzyć autentyczne połączenie ze światem, będąc mocno osadzonym w sobie. JOGA RESET i JEDNIA to współpraca jogi i komunikacji, czyli połączenia ze światem wewnętrznym i zewnętrznym dla harmonijnego funkcjonowania na planecie Ziemia. Punktem wyjścia do naszych poszukiwań jest nie to, czego oczekuje od nas świat, lecz jakie są nasze potrzeby, chęci, oraz granice, jak czują się nasze ciała. W procesie warsztatowym wspólnie szukamy odpowiedzi na pytania: gdzie są moje granice? Jak je skutecznie zakomunikować? Jakie są moje potrzeby? Jak je wyrażać? Wszystkie ćwiczenia mają na celu przywrócić nas do poczucia osobistej sprawczości i połączenia ze światem. Pozwolą nam one na rozczytywanie nieświadomych gier i zapobieganie toksycznym układom. Umożliwi to autentyczną obecność w relacjach.

Ćwiczymy te umiejętności w podejściu somatycznym, czyli mindfullnessowej pracy z odczuciami pochodzącymi z ciała, w czym bardzo będzie wspomagać nas baza budowana podczas codziennej jogi.

Dla kogo?

Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących. Tak, możesz być nierozciągnięta/y 🙂 – to jest joga relaksacyjna! Co nie znaczy, że będziemy tylko leżeć. Na pewno poczujesz wzmocnienie całego organizmu na poziomie fizycznym i mentalnym.

JOGA JANA

Joga Jana, czyli Janek Szpil joga tworzy fundament i strukturę. Praktykę zaczynamy od przywracania oddechowi naturalnego rytmu. Podczas zajęć powstają warunki do nawiązania świadomego kontaktu z ciałem, umysłem i wewnętrzną obecnością. Odbywa się to poprzez wyciszenie myśli, odpuszczenie napięć, świadomy oddech, relaksację i fizyczną praktykę pozycji jogi – asan. W efekcie nasz organizm dostraja się do swojego naturalnego stanu. Umysł jest spokojniejszy i bardziej skoncentrowany. Ciało jest sprawniejsze, zdrowsze, zrelaksowane.

Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Tak, możesz być nierozciągnięta/y. To mit, że do jogi trzeba być “jakimś”. Praktyka jogi daje narzędzia do pogłębienia świadomości ciała, odpuszczenia napięć, regeneracji i wzmocnienia organizmu. Dokładnie z tego miejsca, w którym jesteś TERAZ.

JEDNIA

Podczas warsztatu poznamy narzędzia, do budowania zdrowych relacji. Będziemy pracować z pojęciem świadomej zgody (ang. consent) i nauczymy się rozpoznawać i wyrażać swoje granice i potrzeby. Zajęcia oparte będą również o prowadzoną medytację, dotyk i masaż. Zajmiemy się też ekspresją głosową i pozwoleniem sobie na swobodne wyrażanie.

Z kim?

Joga Jana, czyli Janek Szpil instruktor jogi metodą Sivananda od kilkunastu lat (kurs TTC Sivananda Yoga Vedenta 2007). Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie.
Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego “szumu”, doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele. Stając na macie wyruszam w podróż. Do wnętrza. Odkrywam to czego nie potrzebuję, co mogę puścić i uwolnić. Poprzez doświadczenie odpuszczenia napięć znajduję punkt obecności w tym co jest teraz, punkt akceptacji. W tym miejscu rozpoczyna się regeneracja i robi się miejsce na wzmocnienie całego organizmu. Zapraszam do wspólnej podróży.

Maria Pobiedzińska – Jednia pedagog, animatorka kultury, artystka, masażystka. Pracuję z medytacją, intuicją, uwielbiam głęboki kontakt z ciałem i przyrodą, kocham zarówno ciszę jak i muzykę. Zajmuję się też ekspresją poprzez głos. W kontakcie z drugim człowiekiem doceniam transparentność i szczerą komunikację – jestem zafascynowana sztuką consentu, czyli świadomej zgody. Czuję, że to jest podstawowe narzędzie do odbudowy świata opartego na równości. Więcej: www.jednia.pl

 

Gdzie i dojazd

Średniak – wspaniały dom dla ludzi – Średniak 6, w górach i lasach Beskidu Sądeckiego nad Szczawnicą. Do Szczawnicy jest wiele autobusów (bezpośrednie z Krakowa). Można też autem (będzie miejsce gdzie je zostawić). Potem czeka nas około 50 minutowy spacer w góry i lasy! Miejscówka jest dostępna tylko autem terenowym lub nogami.

Warunki noclegowe typu CAMP

Istotnie ważne informacje! To jest wyjazd w wersji CAMP, warunki nie są hotelowe. Spanie w sali na poddaszu na materacach (trzeba wziąć swój śpiwór) lub we własnym namiocie (jeśli ktoś ma taką potrzebę, będzie na to miejsce). Łazienka i WC wspólna z gospodarzami oraz wychodek z widokiem na góry. 

Wyżywienie

W cenie wyjazdu wliczone są trzy dziennie posiłki wege na które składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja. Mamy również do dyspozycji osobną kuchnię. Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). Możliwość dostosowania indywidualnego posiłków w zależności od potrzeb uczestników.

Czas

Zaczynamy w czwartek (24.06.21) o 15:00, ale można przyjeżdżać od rana. Kończymy w niedzielę (27.06.21) około 15:00 (można zostać dłużej).

Proponowany plan dnia

Jest to propozycja, uzgodnimy go wspólnie pierwszego dnia.

07:00 – Medytacja / spacer medytacyjny / sen – jeśli potrzeba
08:00 – 
Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Las / medytacja w przyrodzie
14:00 – Lekki Obiad / Przekąska / Lunch
16:00 – Praktyka Wyrażania
18:00 – Obiadokolacja
20:00 – Moduł Wieczorny: medytacja, masaż, bodywork, relaksacja / inne formy spędzania czasu
22:00 – Cisza nocna

Cena

940 zł – cena regularna
790 zł – cena przy rezerwacji do 31.04.2021

W cenie

  • 3 x nocleg w sali na poddaszu, na materacach (weź swój śpiwór)
  • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja
  • 1 x dziennie zajęcia Joga Jana na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
  • 1 x dziennie zajęcia Jednia na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
  • Medytacje, relaksacje, koncert relaksacyjny i zajęcia dodatkowe

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres kontakt@jogajana.pl. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 240 zł.

Wyrażanie. 4 dni z jogą i praktyką świadomej komunikacji