Permamotion. 4 dni ruchu w permakulturze

Permamotion. 4 dni ruchu w permakulturze

Termin najbliższych zajęć Permamotion. 4 dni ruchu w permakulturze - 15.08.2019 - 18.08.2019 o godz. 15:00 - 18:00. Adres Grudki 11, Woźniki. W celu zarezerwowania miejsca lub jak masz dodatkowe pytań pisz śmiało na mój adres jan.szpil@gmail.com.

Zapraszamy na 4 dniowy warsztat ruchu i świadomego bycia w bliskości z naturą.

Permamotion to projekt – laboratorium. Poszukiwanie permakultury w ruchu i ruchu w permakulturze. Przestrzeń, w której spotykają się i dopełniają świadomy ruch, joga, praca z ciałem i szeroko rozumiana permakultura. Zapraszamy na 4 dniowe laboratorium połączone z warsztatami jogi i świadomego ruchu w permakulturowym gospodarstwie Pacówka.

Jak?

Laboratorium bo chcemy zaprosić Was do współtworzenia tego spotkania. Będzie przestrzeń na wymianę, dyskusje, wspólne doświadczanie i odkrywanie. Okazja, by spotkać się na żywo, w ruchu i sprawdzić, czy chcecie przyłączyć się do projektu. Warsztaty bo mamy już coś, czym możemy się z Wami podzielić – codzienne zajęcia jogi i świadomego ruchu w duchu permamotion. Miejsce nieprzypadkowe! to tu narodził się pomysł, tutaj żyje i działa Daniel, wprawiając w ruch ten wyjątkowy kawałek Ziemi.

Dla kogo?

Dołącz do nas, jeśli jesteś praktykiem permakultury i/lub świadomego ruchu. Przybywaj, jeśli jest to dla Ciebie przestrzeń jeszcze nie znana, ale pragniesz ją poznać, jeśli czujesz, że coś Cię do nas wzywa:)

*Uwaga! pracujemy w kameralnym gronie – oprócz nas (Daniel, Janek, Asia) na tą chwilę pomieścimy jeszcze 6 osób. Dlatego też prosimy o wcześniejsze zapisy.

Z kim?

Janek Szpil, Joga Jana – Podróżuję po Krakowie i po świecie poszukując, doświadczając, inspirując się różnymi stylami jogi i współczesnymi metodami świadomego ruchu. Sprawdzam na sobie i integruję różne podejścia do ruchu, oddechu, medytacji, relaksacji. Zachwycam się odkrywaniem jednego źródła w nich wszystkich. Moją interpretację jogi, która żywo ewoluuje wraz ze mną przekazuję poprzez własny sposób prowadzenia zajęć. Tworzyłem i współtworzę dalej miejsca spotkań i wymiany takie jak Pod Kopułą, Biała Droga, czy Ambasada Krakowian, bo wierzę w moc dialogu, współpracy i otwartości. W jodze interesuje mnie zwyczajność i piękno prostoty. W permakulturze widzę sposób na uleczenie świata. Testuje i eksploruje temat zakładając ogrody i prowadząc permakulturową działkę w mieście.

Joanna Książkiewicz, Joanna Książkiewicz – Ruch od Czucia – tańczę, improwizuję – ruchem, głosem, życiem. Pociąga mnie łączenie światów, fascynują procesy tworzenia się społeczności. Kocham taniec we wszelkich jego przejawach, odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała i drugiej strony baśni. Czerpię moce z kontaktu z naturą, wiele dni i nocy ostatniego roku spędziłam w dzikiej dolinie hiszpańskiej i na polskiej łące.Prowadzę warsztaty oswajania improwizacji i świadomości ciała, wierząc, że świadomy ruch to dobro, z którego czerpać może każdy – niezależnie od doświadczeń z ruchem, blokad w głowie i innych częściach nas.
W trakcie szkolenia na Somatic Movement Educator wg Body Mind Centering. Absolwentka psychologii, instruktor i trener personalny metody Pilates Core.

Daniel Pacek, Pacówka – sprawdź

Dlaczego permakultura i świadomy ruch?

W permakulturze obserwujemy relacje między elementami ekosystemu i tworzymy warunki, w których te elementy mogą się wzajemnie wspierać. Zwiększamy bioróżnorodność. Ufamy naturze. Dążymy do odzyskania pełnych cykli naturalnych procesów. W permamotion, poprzez świadomą pracę z ciałem odkrywamy, że te same zasady obejmują ekosystem organizmu człowieka i pomagają przebudzić świadomy ruch – wydajny ,organiczny i zintegrowany. Ruch zanurzony w naturze, będący jego integralną częścią. Ruch, który pozwoli nam rozbudzić wrodzoną witalność, który wykorzystamy do pracy, zabawy, tańca, życia w zgodzie z naturą – naszego ciała i świata wokół. Wierzymy, że podążając za naturalną, wrodzoną inteligencją ciała, spotykając się z naturą w człowieku, możemy lepiej zrozumieć inne ekosystemy, nasze wzajemne relacje i całość, która łączy nas w jedno – ekosystem planety Ziemia.

Droga do świadomego ruchu wiedzie poprzez pogłębianie świadomości ciała. Świadomość siebie, swoich odczuć, jest niezbędna do świadomego tworzenia i obserwowania relacji, doświadczania ich w sposób bezpieczny. Doświadczanie takiej uważności rodzi zaufanie do siebie, innych, do świata Wspiera budowanie poczucia bezpieczeństwa. Dzięki temu rodzi się poczucie sprawstwa, wpływu, a nie wynikająca z lęku potrzeba kontroli, charakterystyczna dla klasycznej postawy “człowieka panującego nad naturą”. Człowiek może być siłą pozytywnie transformującą świat, jeśli będzie świadomie na niego wpływał, tworząc w służbie całości – a więc również dla siebie jako będącego tej całości częścią.

Gdzie

Pacówka – to nietuzinkowe gospodarstwo permakulturowe położone 10 km od Wadowic. Adres: Grudki 11, Woźniki.

Dojazd

Z Krakowa busem do Wadowic, później busem do Spytkowic, albo Miejsce (tak, tak jest takie miejsce które się nazywa Miejsce) przez Woźniki.

Warsztat świadomego ruchu

Poprzez świadomy ruch odkryjemy permakulturową perspektywę postrzegania ekosystemu ciała. Znajdziemy czas na obserwację jego wewnętrznego krajobrazu, relacji między jego elementami. Popracujemy nad zwiększeniem różnorodności ruchu, wykorzystaniem grawitacji i struktur naszego organizmu. Podążając za naturalną, wrodzoną inteligencją ciała, pozwalając na poczucie naturalnych rytmów w ciele i oddechu, stworzymy warunki, w których przebudzi się ruch wydajny, organiczny i zintegrowany. Ruch, który może stać się źródłem zrozumienia nas samych, tego, jak tworzymy relacje z innymi, jak podchodzimy do wyzwań, jak możemy wprowadzać zmiany. Ruch, który może zarówno wskazać problem, jak i być narzędziem jego rozwiązania.

Czas

Zaczynamy w czwartek 15.08.2019 o godz. 15.00, ale można przyjeżdżać od rana. Kończymy w niedzielę 18.08.2019 około 18.00.

Proponowany plan dnia

Jest to propozycja, uzgodnimy go wspólnie pierwszego dnia.

08:00 – Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Czas w starym sadzie wśród grządek permakulturowych i zwierząt, na łące
14:00 – Przekąska
16:00 – Zajęcia z świadomego ruchu
18:00 – Obiadokolacja
20:00 – Medytacja lub zamiennie: ognisko, pranajamy, spotkanie w kręgu, taniec

Zrzuta

470 – 570 zł – widełki wedle uznania i możliwości

W zrzucie

  • 3 x nocleg
  • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja
  • 1 x dziennie zajęcia z jogi na cały wyjazd łącznie 3 zajęcia
  • 1 x dziennie zajęcia z świadomego ruchu na cały wyjazd łącznie 3 zajęcia
  • Czas w starym sadzie wśród grządek permakulturowych i zwierząt
  • Dodatkowe ćwiczenia oddechowe tzw. pranajamy, medytacja
  • Organizacja i koordynacja całości

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres jan.szpil@gmail.com. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 270 zł.