Ożywienie: 4 dni z jogą i budzeniem ciała

Termin - Ożywienie: 4 dni z jogą i budzeniem ciała - 25.02.2021 - 28.02.2021 o godz. 15:00. Adres Czerniec 34, 33-390 Czerniec (Zawodzie Czernieckie). W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres .

4 dni z jogą i budzeniem ciała w górach, wśród przyrody.

Zapraszamy Cię więc na nasz, 4-dnoiwy wyjazd gdzie będziemy:

 • praktykować jogę
 • odpuszczać i odpoczywać
 • budzić nasze ciała i serca praktykując qi gong, świadomy ruch, oddech
 • medytować
 • spacerować w pięknej dzikiej przyrodzie
 • napełniać się nowymi siłami, mocą i energią do życia.

OŻYWIENIE – tak nazwaliśmy nasz wyjazd… Pod koniec lutego, kiedy się spotykamy, jest to czas gdy zima powoli kieruje się już do odwrotu, słońce coraz pewniej, na dłużej i wyżej rozgaszcza się na nieboskłonie, a otaczająca przyroda i my sami czujemy pod skórą wzbierający puls życia.
Dlatego naszą intencją jest, z jednej strony dać przestrzeń i wyraz potrzebie odpoczynku, relaksu, regeneracji, a z drugiej, wyjść na przeciw temu budzącemu się w nas impulsowi życia, wzmocnić go i ożywić.

Wszystko to z dala od cywilizacji, a blisko przyrody, w Chacie Miłośliwce, która swym klimatem bardziej przypomina górskie schronisko niż pensjonat, siląc się smacznym, pożywnym vege-jedzeniem, bez używek, za to w zgodzie z naturalnym rytmem i z samym sobą.

 

Janek Szpil i Karol Swoboda

Z kim?

Joga Jana, czyli Janek Szpil instruktor jogi metodą Sivananda od 2008 roku. Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie. Moja joga opiera się na świadomości ciała i relaksacji. Regeneracja następuje poprzez nawiązanie kontaktu ze sobą, oddech, wyciszenie umysłu i wzmocnienie ciała.

Z kim?

Karol Swoboda – Obudzić Ciało trener osobistego rozwoju o integralnym podejściu. Zarówno zawodowo jak i w swoim życiu osobistym zgłębiam i wykorzystuję różnorakie metody pracy z ciałem, umysłem i duchem. Asystuję na drodze do życia z pasją, radością, w harmonii i mocy. Wspieram poprzez warsztaty, coaching i mentoring, jak również ucząc medytacji czy prowadząc regularne zajęcia ruchowe (Obudzić Ciało, podstawy kontakt improwizacji). Ruchowcem jestem z natury i z pasji. Sport i praca z ciałem od zawsze była na mojej drodze. Bardziej świadome podejście do ciała zaczęło się 17 lat temu, kiedy rozpocząłem swoją przygodę z jogą, a następnie z medytacją. Niedługo później dołączyły pierwsze doświadczenia z choreoterapią. Od zawsze uwielbiałem tańczyć, ale ta pasja w pełni i z dojrzałością rozwinęła się w ciągu ostatnich 5 lat. W tym czasie zagłębiłem się w improwizację, świadomość ciała, taniec spontaniczny i kontakt improwizację (to była miłość od pierwszego kontaktu 😃) . Uczyłem się od wielu wspaniałych nauczycieli na warsztatach oraz swobodnie eksperymentując i eksplorując potencjał swojego ciała. Od 4 lat regularnie praktykuję Qi gong. Najświeższe, ale ale za to bardzo owocne w tym repertuarze praktyki to ćwiczenia bioenergetyczne Lowena czy praca z energią per se, które wykorzystuję również od paru lat. Wierzę w różnorodność, synergię i integratywność, zarówno w rozwoju całej naszej istoty jak i w samym obszarze ciała i ruchu. Wierzę w inteligencję i intuicję naszych ciał. Wierzę że ciało jest bramą do naszej witalnej energii, do naszego obecności, do naszego ugruntowania i scentrowania. Wierzę, że ciało jest źródłem przyjemności, radości i mocy. Wierzę że świadoma praca z ciałem skrywa wspaniałe dary, i to na wyciągnięcie ręki.

Zajęcia – Obudzić ciało

Znasz ten stan, kiedy czujesz się pełen energii, pełna życia, twój umysł jest przejrzysty, emocje jasne a ciało żywe, ugruntowane i sprężyste. To piękne miejsce….
Na zajęciach „Obudzić Ciało” będziemy się do tego miejsca przenosić. Będziemy uczyć się narzędzi które pozwolą nam znajdować się tam częściej i łatwiej. Będziemy korzystać z różnych metod aby kultywować naszą witalność, żywotność, naszą życiową energię. Kultywować, czyli dbać o nią, wzmacniać i rozwijać.

Filary na których będziemy się opierać to:

Qi gong – mająca tysiące lat tradycyjna chińska praktyka kultywowania życiowej energii. Składają się na nią proste formy ruchowe, skoordynowane z oddechem oraz intencją umysłu, jak również medytacje czy wizualizacje.

Ćwiczenia Bioenergetyczne Lowena – proste ćwiczenia mające na celu zwiększenie witalności i poziomu energii, uwolnienie napięć, zwiększenie poziomu ugruntowania na własnych nogach i w ciele, oraz zwiększenie zdolności odczuwania przyjemności.

Oddech – różne techniki oddechowe – równie proste co skuteczne narzędzie wpływania na nasz stan energetyczny czy psychofizyczny

Ruch – głównie ruch nastawiony na streching powięzi oraz ruch/taniec spontaniczny

Praca z umysłem – uważność, intencja, wizualizacja, medytacja

Relaksacja – głębokie rozluźnienie i odpuszczanie napięć
– głównie ruch nastawiony na streching powięzi oraz ruch/taniec spontaniczny

Czego możesz się spodziewać?

 •  świetnego samopoczucia
 • intensywnego odstresowania
 • lepszego czucia swojego ciała, swojej energii, swoich emocji
 • przyjemności
 • stanu radości, spokoju, przejrzystości, energii i harmonii
 • wybornego doświadczenia podczas zajęć
 • prostych metod które będziesz mógł, mogła zabrać ze sobą i stosować samodzielnie.
Wszystko to w kontekście przebudzenia naszego ciała, podniesienia poziomu naszej energii oraz wzmacniania naszej witalności.

Zajęcia – Joga Jana

Joga tworzy fundament i strukturę. Poprzez świadomy oddech i ruch regeneruje ciało i umysł. Podczas moich zajęć stwarzam warunki do nawiązania świadomego kontaktu z ciałem, umysłem i wewnętrzną obecnością. Odbywa się to poprzez wyciszenie myśli, odpuszczenie napięć, świadomy oddech, relaksację i fizyczną praktykę pozycji jogi – asan. W efekcie następuje regeneracja, wzmocnienie i uspokojenie ciała oraz umysłu. Zaczniemy od oddechu, przywrócimy jego naturalny rytm. Nauczymy się odpuszczać napięcia i regenerować ciało. Skończymy być może na staniu na głowie.

Dla kogo?

Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących. Tak, możesz być nierozciągnięta/y. Na pewno poczujesz wzmocnienie całego organizmu na poziomie fizycznym i mentalnym.

Czas

Zaczynamy w czwartek 25.02.2020 o godz. 15.00 ale można przyjeżdżać wcześniej. Kończymy w niedzielę 28.02.2020 około 15:00.

Gdzie

Chata Miłośliwka wśród gór i lasów Beskidów Beskidu Sądeckiego. To miejsce, które powstało z miłości do natury, przestrzeni i do ludzi. Z sercem przyjmujemy i karmimy wszystkich, którzy szukają ucieczki od pędzącego miasta.

Co zjem?

Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). W cenie wyjazdu wliczone są trzy dziennie posiłki na które składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja.
Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Proponowany plan dnia

Jest to propozycja, uzgodnimy go wspólnie pierwszego dnia.

07:00 – Medytacja / spacer medytacyjny / sen – jeśli potrzeba
08:00
– Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Las / medytacja w przyrodzie
14:00 – Lekki Obiad / Przekąska / Lunch
16:00 – Obudzić Ciało – qi gong / bioenergetyka / oddech / ruch
18:00 – Obiadokolacja
20:00 – Moduł Wieczorny: medytacja, masaż, bodywork, relaksacja / inne formy spędzania czasu
22:00 – Cisza nocna

Cena

910 zł – przy rezerwacji do 31 grudnia 2020 !
1010 zł – cena regularna

W cenie

 • 3 x nocleg w kilkuosobowych pokojach
 • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, przekąska (lekki obiad) i obiadokolacja
 • 1 x dziennie zajęcia z jogi na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
 • 1 x dziennie zajęcia z Obudź ciało na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
 • Medytacje, relaksacje, zajęcia dodatkowe

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres jan.szpil@gmail.com lub pod numerem 501 617 338. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 260 zł. 

Ożywienie: 4 dni z jogą i budzeniem ciała