Lekkość i Moc. 4 dni z jogą i swobodnym tańcem

Termin - Lekkość i Moc. 4 dni z jogą i swobodnym tańcem - 20.05.2021 - 23.05.2021 o godz. 15:00. Adres Ropki 10, 38-316 Wysowa-Zdrój. W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres kontakt@jogajana.pl.

4 dni z jogą regeneracyjną i swobodnym tańcem.

Pośród buków, jodeł, kwitnących kaczeńców i poziomek.

W samym sercu łemkowszczyzny.

Radość w ciele, odpuszczenie, dobrostan, lekkość i MOC.

Zapraszamy Cię do wspólnego bycia!

Janek Szpil i Joanna Książkiewicz

Joga wzmocni ciało i wyciszy umysł. Swobodny taniec ukoi, roztopi napięcia i pozwoli poczuć się bezpiecznie we własnym ciele. Bliskość przyrody będzie wspierać odkrywanie harmonii i mocy natury w Nas, a pyszne wegańskie jedzenie – odżywi, nasyci i ucieszy zmysły. Połączenie tych elementów stworzy warunki do łagodnego, transformacyjnego spotkania z samym sobą i z drugim człowiekiem.

O warsztacie

Każdy dzień zaczniemy od medytacji i jogi z Janem, która stworzy fundament i strukturę do dalszej praktyki. Ugruntujemy się i ukorzenimy jednocześnie rozpuszczając napięcia w ciele i w umyśle. Naszym sojusznikiem uczynimy grawitację. Nauczymy się korzystać z niej i czerpać wsparcie od Ziemi. Poszukamy w sobie jakości mocy i łagodności. Odetchniemy.Ćwiczenia świadomego oddechu, relaksacja, wzmocnienie i łagodne rozciągnięcie ciała. Joga to przede wszystkim czas na głęboką regenerację, zaprzyjaźnienie się z własnym ciałem i uspokojenie rozbieganego umysłu. Nie robimy nic na siłę, obserwujemy uważnie, szukamy najlepszych dla siebie ruchów. Ćwiczymy obecność tu i teraz.

Podczas zajęć swobodnego tańca – Ruch od Czucia stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na próbowanie nowego, badanie swoich granic, na pierwsze lub kolejne kroki w budowaniu pełnej akceptacji relacji ze swoim ciałem. Bez oceniania, porównywania, w uważności na siebie i innych. Otworzymy się na radość z kontaktu z drugą osobą i moc wspólnego doświadczania jako grupa. Na przyjemność, która płynie ze swobodnego ruchu, z poruszenia zamrożonych obszarów ciała, z odkrywania nowych form poruszania się. Poszerzymy nasz repertuar ruchu i poznamy sposoby na to, by w każdej chwili dnia, w każdej innej praktyce ruchowej odnaleźć komfort, przyjemność i wskazówki do lepszego zrozumienia swojego ciała.

O prowadzących

Joanna Książkiewicz, Joanna Książkiewicz – Ruch od Czucia – Kocham wsłuchiwać się w mądrość ciała, poruszać, tańczyć, łączyć. Czerpię moce ze śpiewu, tańca i kontaktu z naturą. Zachwyca mnie, jak ścieżki naszego ruchu ujawniają to i pomagają przeobrazić to, co gra w naszym umyśle i duszy. Uwielbiam tradycyjne pieśni, odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała, mitów i drugiej strony baśni. Tańczę od 7 roku życia, od 8 lat zanurzona w świadomą pracę z ciałem. Jestem absolwentką psychologii, studentką dwuletniego studium Psychologii Procesu; w procesie certyfikacji na Somatic Movement Educator według metody Body Mind Centering (BMC Certification Program, Movimiento Atlas, Zaragoza) oraz kursu Analizy Ruchu według Systemu Laban-Bartenieff (Zanurzenie w Analizę Ruchu, Moves into Life). Prowadzę autorskie warsztaty tańca i pracy z ciałem w Polsce, Hiszpanii i Izraelu oraz regularne zajęcia oswajania improwizacji i świadomości ciała w Krakowie.

Janek Szpil, Joga Jana – instruktor jogi metodą Sivananda od kilkunastu lat (kurs TTC Sivananda Yoga Vedenta 2007). Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie. Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego „szumu”, doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele.
Stając na macie wyruszam w podróż. Do wnętrza. Odkrywam to czego nie potrzebuję, co mogę puścić i uwolnić. Poprzez doświadczenie odpuszczenia napięć znajduję punkt obecności w tym co jest teraz, punkt akceptacji. W tym miejscu rozpoczyna się regeneracja i robi się miejsce na wzmocnienie całego organizmu. Zapraszam do wspólnej podróży.

 

Co to dokładnie znaczy Joga Jana?

Joga tworzy fundament i strukturę. Praktykę zaczynamy od przywracania oddechowi naturalnego rytmu. Podczas zajęć powstają warunki do nawiązania świadomego kontaktu z ciałem, umysłem i wewnętrzną obecnością. Odbywa się to poprzez wyciszenie myśli, odpuszczenie napięć, świadomy oddech, relaksację i fizyczną praktykę pozycji jogi – asan. W efekcie nasz organizm dostraja się do swojego naturalnego stanu. Umysł jest spokojniejszy i bardziej skoncentrowany. Ciało jest sprawniejsze i zdrowsze.

Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Tak, możesz być nierozciągnięta/y.

To mit, że do praktyki jogi trzeba być „jakimś”. Praktyka jogi daje narzędzia do pogłębienia świadomości ciała, odpuszczenia napięć, regeneracji i wzmocnienia organizmu. Dokładnie z tego miejsca, w którym jesteś TERAZ.

Co to dokładnie znaczy Ruch od Czucia?

Czyli:
– świadomy ruch w zgodzie z naturą ciała
– swobodny, improwizowany taniec, pozwalający wyjść poza znane nam schematy i zintegrować te części siebie, które trudno „pomieścić” w naszej codzienności
– uważny, kojący dotyk, wspierający w „odzyskiwaniu’ ciała i czucia i nawiązaniu autentycznego kontaktu.

Wykorzystamy elementy łagodnej pracy z ciałem, ruchu autentycznego, pracy ze świadomością ciała wg Body Mind Centering, medytacji w tańcu, improwizacji tanecznej solo, z partnerem i w grupie.

Dla kogo?

Dla Ciebie! Jeśli poszukujesz:
– ożywienia w ciele, odpuszczenia napięć i zrzucenia ciężarów
– lepszego kontaktu ze sobą, a dzięki temu z drugim człowiekiem
– odpoczynku, regeneracji, wytchnienia na łonie natury
– nakarmienia ciała i duszy

Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących jak i dla osób, które już praktykują jogę lub taniec. Forma zajęć sprawia, że niezależnie od sprawności i stopnia doświadczenia uczestnicy będą mogli postawić kolejne kroki na ścieżce budowania głębokiej, świadomej relacji ze swoim ciałem.

Lokalizacja

SWYSTOWY SAD wśród gór i lasów Beskidu Niskiego (sprawdź adres, nie patrz na mapkę google obok, która pokazuje centrum Wysowej Zdrój). Pełne informacje o miejscu na stronach internetowych http://www.ropki.com.pl/index.html oraz https://www.facebook.com/SwystowySad.

Co zjem?

W cenę wyjazdu wliczone są trzy posiłki dziennie,na które składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja. Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). Możliwość indywidualnego dostosowania posiłków w zależności od potrzeb uczestników.

Czas

Zaczynamy w czwartek 20.05.2021 o godz. 15.00. Kończymy w niedzielę 23.05.2021 około 15:00.

Plan dnia

07:00 – Medytacja / spacer medytacyjny / sen – jeśli potrzeba
08:00 – Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Las / medytacja w przyrodzie
14:00 – Lekki Obiad (zupa i ciasto) / Przekąska / lunch
16:00 – Ruch od Czucia
18:00 – Obiadokolacja
20:00 –  Moduł Wieczorny: medytacja, masaż, bodywork, relaksacja, śpiew / inne formy spędzania czasu
22:00 – Cisza nocna

Cena

950 zł – cena przy rezerwacji do 31.03.2021!
1050 zł – cena regularna

W cenie

  • 3 x nocleg w kilkuosobowych pokojach
  • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja
  • 1 x dziennie medytacja
  • 1 x dziennie zajęcia z jogi na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
  • 1 x dziennie zajęcia Ruch od Czucia na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
  • Medytacje, relaksacje i zajęcia dodatkowe

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres kontakt@jogajana.pl. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 350 zł. Do zobaczenia!

Lekkość i Moc. 4 dni z jogą i swobodnym tańcem