Joga Reset + Ruch od Czucia. W zgodzie z naturą ciała.

Joga Reset + Ruch od Czucia. W zgodzie z naturą ciała.

Termin najbliższych zajęć Joga Reset + Ruch od Czucia. W zgodzie z naturą ciała. - 24.06.2020 - 26.06.2020 o godz. 15:00. Adres Gołaczów 19a, 57-343 Lewin Kłodzki . W celu zarezerwowania miejsca lub jak masz dodatkowe pytań pisz śmiało na mój adres jan.szpil@gmail.com.

Zasłuchanie w wewnętrzną ciszę.

Bezpieczna przestrzeń poza czasem.

Ukojenie…

Zachwyt nad naturą w Tobie.

Rozpuść napięcia, obudź czucie, odetchnij!

…łatwo powiedzieć… A najłatwiej wykonać w przestrzeni, którą stworzymy dla Ciebie!

Wyjazd przekładamy na termin czerwcowy, wkrótce podamy nową datę.

Z radością zapraszamy Cię na 4 dni w górach z jogą regeneracyjną i świadomym ruchem.
Joga wzmocni ciało i wyciszy umysł. Świadomy ruch – ukoi, roztopi napięcia i pozwoli poczuć się bezpiecznie we własnym ciele. Bliskość przyrody będzie wspierać odkrywanie harmonii i mocy natury w Tobie, a pyszne wegetariańskie jedzenie – odżywi, nasyci i ucieszy zmysły. Połączenie tych elementów stworzy warunki do łagodnego, transformacyjnego spotkania z samym sobą i z drugim człowiekiem.

Dla kogo?

Dla każdego, kto pragnie podarować sobie ukojenie, zatrzymać się w biegu, spędzić czas ze sobą i z innymi w atmosferze uważności, relaksu, odpuszczenia. Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących. Tak, możesz być nierozciągnięta(-y) to joga relaksacyjna…co nie znaczy, że będziemy tylko leżeć. Na pewno poczujesz wzmocnienie całego organizmu na poziomie fizycznym i mentalnym.
Ważne – nie musisz mieć doświadczenia w świadomej pracy z ciałem! Na swoje zajęcia chętnie zapraszamy osoby, które „nigdy nie robiły takich rzeczy”. Jeśli je masz, praktykujesz, jogę, tańczysz – warsztat może otworzyć Cię na możliwość wzbogacenia własnej praktyki ruchowej.

Joga

Każdy dzień zaczniemy od medytacji i jogi z Janem, która stworzy fundament i strukturę do dalszej praktyki. Ugruntujemy się i ukorzenimy, jednocześnie rozpuszczając napięcia w ciele i w umyśle. Naszym sojusznikiem uczynimy grawitację. Nauczymy się korzystać z niej i czerpać wsparcie od Ziemi. Poszukamy w sobie mocy i łagodności. Odetchniemy. Poznamy ćwiczenia świadomego oddechu, sposoby na zrelaksowanie, wzmocnienie i łagodne rozciągnięcie ciała. Joga to przede wszystkim czas na głęboką regenerację, zaprzyjaźnienie się z własnym ciałem i uspokojenie rozbieganego umysłu. Nie robimy nic na siłę, obserwujemy uważnie, szukamy najlepszych dla siebie ruchów. Ćwiczymy obecność tu i teraz.

Świadomy ruch i praca z ciałem

Zaczniemy od nawiązania kontaktu… ze sobą. Stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na próbowanie nowego, badanie swoich granic. Bez oceniania, porównywania, w uważności na siebie i innych. Otworzymy się na radość z kontaktu z drugą osobą i moc wspólnego doświadczania jako grupa. Na przyjemność, która płynie ze swobodnego ruchu, z poruszenia zamrożonych obszarów ciała, z odkrywania nowych form poruszania się. Na eksplorację nowej perspektywy postrzegania ciała, procesów w nim zachodzących – również urazów, problemów. Poszerzymy nasz repertuar ruchu i poznamy sposoby na to, by w każdej chwili dnia, w każdej innej praktyce ruchowej odnaleźć komfort, przyjemność i wskazówki do lepszego zrozumienia swojego ciała.
Będziemy doświadczać poprzez łagodną pracę z ciałem, improwizację ruchową, elementy Body Mind Centering, ruchu autentycznego, medytacji w ruchu i kręgu.

O prowadzących

Janek Szpil, Joga Jana – Prowadzę zajęcia jogi od 2008 roku. Moja praktyka wywodzi się z tradycyjnej metody Sivananda (kurs nauczycielski Sivananda Yoga Vedanta TTC 2007). Przez 7 lat byłem związany z krakowskim centrum Sivananda Yoga Vedanta, skąd wyniosłem strukturę klasycznej jogi czerpiąc wiedzę od Apoloni Rdzanek i Swamiego Atmaramanandy. Podróżuję po Krakowie i po świecie poszukując, doświadczając, inspirując się różnymi stylami jogi i współczesnymi metodami świadomego ruchu. Sprawdzam na sobie i integruje różne podejścia do ruchu, oddechu, medytacji, relaksacji. Zachwycam się odkrywaniem jednego źródła w nich wszystkich. Od 2016 organizuję wyjazdy „Joga Reset”. Współtworzę projekt łączący świadomość ciała i permakulturę – Permamotion. Od 2018 asystuję Marcinowi Poćwiardowskiemu w prowadzeniu warsztatów dla mężczyzn metodą Lowena. Moją interpretację jogi, która żywo ewoluuje wraz ze mną przekazuję poprzez autorski sposób prowadzenia zajęć. W jodze interesuje mnie zwyczajność i piękno prostoty. Wszystko czego potrzebujemy, aby poczuć się lepiej to oddychać, być uważnym i czułym dla siebie. Za tym idzie reszta: wzmocnienie i usprawnienie ciała, uspokojenie i skoncentrowanie umysłu, lepszy kontakt ze sobą, z innymi, ze światem.

Joanna Książkiewicz, Joanna Książkiewicz – Ruch od Czucia – ,,Kocham wsłuchiwać się w mądrość ciała, poruszać, tańczyć, łączyć. Czerpię moce z kontaktu z naturą. Zachwyca mnie, jak ścieżki naszego ruchu ujawniają i pomagają przeobrazić to, co gra w naszej duszy i umyśle, Wierzę, że świadomy ruch to dobro, z którego możemy czerpać wszyscy- niezależnie od sprawności, doświadczeń z ruchem czy blokad w głowie i innych częściach nas. Tańczę od 7 roku życia, od 7 lat odkrywam świadomy ruch, improwizację i pracę z ciałem. Współtworzę projekt Permamotion – poszukiwanie permakultury w ruchu i ruchu w permakulturze. Jestem absolwentką psychologii, w trakcie dwuletniego studium Psychologii Procesu.. W 2017r. Rozpoczęłam proces certyfikacji na Somatic Movement Educator według metody Body Mind Centering ((BMC Certification Program, Movimiento Atlas, Zaragoza). Posiadam uprawnienia do pracy wg metody Pilates Core. Nieustannie poszerzam swój warsztat, biorąc udział w zajęciach rożnych technik tanecznych, metod pracy z ciałem (np.Metoda Feldenkraisa, Ruch Autentyczny, Body Mind Centering, Gaga), festiwalach kontakt improwizacji w Polsce i za granicą. Prowadziłam autorskie warsztaty świadomego ruchu w Polsce, Hiszpanii i Izraelu. W Krakowie prowadzę regularne zajęcia oswajania improwizacji i świadomości ciała.

Lokalizacja

W pięknej przestrzeni Gór Stołowych, z miłości do ziemi i natury powstało miejsce zwane Hobbitową Górką. Jest to 13 ha dzikiej przyrody na obrzeżach Parku Narodowego Gór Stołowych, objęte ochroną programu Natura 2000. Tu, na wysokości 645 m npm znajdziesz dzikie uroczyska, łąki kwitnące liliami i innymi rzadkimi gatunkami roślin, lasy grądowe, starodrzewy, malownicze strumyki, oczka wodne. Wiosną kwitną w lasach dzikie drzewa owocowe. Po łąkach biegają zające i lisy. Przy wodopoju podpatrzeć można sarny, jelenie i dziki. Już od świtu ptaki zapraszają na codziennie nowy i niepowtarzalny koncert. Z okolicznych łąk pszczoły zbierają nektar i pyłek na pyszny, ekologiczny miód.

To miejsce na głęboki kontakt z przyrodą niezakłócony odgłosami cywilizacji. Prawdziwa oaza dla owadów, zwierząt i ludzi. Na Hobbitowej Górce stoi Hobbitowy Domek, z okrągłymi okienkami i turkusowymi wykończeniami. Ekologiczny okrągły dom z naturalnych materiałów gliny, słomy i drewna. Jego zielony dach porośnięty jest lawendą, rozchodnikami, kocimiętką i ostróżką. Od południowej strony, w pełnym słońcu, znajduje się wielki modrzewiowy taras, na którym można podziwiać malowniczy krajobraz, wschody i zachody słońca, a nocą spadające gwiazdy.

Wyżywienie

W cenę wyjazdu wliczone są trzy posiłki dziennie,na które składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja. Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). Możliwość dostosowania indywidualnego posiłków w zależności od potrzeb uczestników.

Czas

Wyjazd przekładamy na termin czerwcowy, wkrótce podamy nową datę.

Proponowany plan dnia

Jest to propozycja, uzgodnimy go wspólnie pierwszego dnia.

08:00 – Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Spacer medytacyjny / Czas wolny
14:00 – Przekąska
16:00 – Ruch od Czucia
18:00 – Obiadokolacja
20:00 – Medytacja lub zamiennie: ognisko, taniec, śpiew…

Cena

890 zł – cena regularna
790 zł – przy rezerwacji do końca lutego

W cenie

  • 3 x nocleg w kilkuosobowych pokojach
  • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja
  • 1 x dziennie medytacja
  • 1 x dziennie zajęcia z jogi na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
  • 1 x dziennie zajęcia ruch od czucia na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia
  • Spacery medytacyjne w lesie
  • Dodatkowe ćwiczenia oddechowe tzw. pranajama, masaż, acroyoga

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres ruch.od.czucia@gmail.com. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 290 zł.