Joga Reset Powięziowo

Termin - Joga Reset Powięziowo - 22.04.2021 - 25.04.2021 o godz. 15:00. Adres Wapienne 59, Sękowa. W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres .

Serdecznie zapraszamy na pogłębioną praktykę jogi w otoczeniu lasów Beskidu Niskiego. Czerpiąc z tego co najlepsze w naszym doświadczeniu przygotowaliśmy dla Ciebie wspólny warsztat.

Janek Szpil & Wojtek Karczmarzyk

Zapraszamy w podróż do krainy odczuwania ciała. W czasie warsztatu poznasz techniki jogi powięziowej i regeneracyjnej. Poprzez uświadomienie sobie połączenia ciała i umysłu na poziomie doświadczenia wejdziesz w stan zintegrowanej obecności. Stan bycia zarówno w ciele jak i otaczającej przestrzeni. Połączenia z ciałem i ze światem. Połączenia z myślami i emocjami. Jednocześnie stan cechujący się wewnętrznym spokojem i obecnością poza myślą.

Wejdź w kontakt we sobą. Poczuj przepływ.

Wojciech Karczmarzyk

Wojciech Karczmarzyk, ROLFING® Integracja Strukturalnacertyfikowany terapeuta metody ROLFING® Integracja Strukturalna, nauczyciel jogi, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej. Wojtek jest także jedynym w Polsce certyfikowanym nauczycielem JOGI inspirowanej nauczaniem Vandy Scaravelli, oraz twórcą Integralnego modelu Jogi Powięziowej. Popełnił książkę „Joga powięziowa integralnie”, którą będzie można kupić podczas wyjazdu.
http://www.rolfing-joga.pl/

Co to dokładnie znaczy Joga Powięziowa?

Joga powięziowa integralnie to ćwiczenia ciała i umysłu ukierunkowane specyficznie na pracę z powięzią mięśniową. Poprzez rozluźnienie mięśni i oplatającej ich tkanki, uzyskujemy ich bezwysiłkowe wydłużenie.

Dzieje się to dzięki usunięciu sklejeń i ograniczeń powięzi, związanych z nagromadzeniem w niej toksyn, oraz przywróceniu jej naturalnej ślizgowej pracy pomiędzy warstwami sąsiadujących ze sobą mięśni, a także kości, organów i nerwów.

Praca odbywa się w stanie relaksu, jest przyjemna i bezwysiłkowa, a rezultaty są trwalsze w porównaniu do standardowych technik rozciągających.

Jan Szpil

Jan Szpil, Joga Janainstruktor jogi metodą Sivananda od kilkunastu lat (kurs TTC Sivananda Yoga Vedenta 2007). Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie. Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego “szumu”, doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele. Stając na macie wyruszam w podróż. Do wnętrza. Odkrywam to czego nie potrzebuję, co mogę puścić i uwolnić. Poprzez doświadczenie odpuszczenia napięć znajduję punkt obecności w tym co jest teraz, punkt akceptacji. W tym miejscu rozpoczyna się regeneracja i robi się miejsce na wzmocnienie całego organizmu. Zapraszam do wspólnej podróży.

Co to dokładnie znaczy Joga Jana – Regeneracja?

Joga tworzy fundament i strukturę. Praktykę zaczynamy od przywracania oddechowi naturalnego rytmu. Podczas zajęć powstają warunki do nawiązania świadomego kontaktu z ciałem, umysłem i wewnętrzną obecnością. Odbywa się to poprzez wyciszenie myśli, odpuszczenie napięć, świadomy oddech, relaksację i fizyczną praktykę pozycji jogi – asan. W efekcie nasz organizm dostraja się do swojego naturalnego stanu. Umysł jest spokojniejszy i bardziej skoncentrowany. Ciało jest sprawniejsze i zdrowsze.

Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Tak, możesz być nierozciągnięta/y.

To mit, że do praktyki jogi trzeba być “jakimś”. Praktyka jogi daje narzędzia do pogłębienia świadomości ciała, odpuszczenia napięć, regeneracji i wzmocnienia organizmu. Dokładnie z tego miejsca, w którym jesteś TERAZ.

Dla kogo jest ten wyjazd?

Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących jak i dla osób, które już praktykują jogę lub taniec. Forma zajęć sprawia, że niezależnie od sprawności i stopnia doświadczenia uczestnicy będą mogli postawić kolejne kroki na ścieżce budowania głębokiej, świadomej relacji ze swoim ciałem i umysłem.

Lokalizacja

Wśród lasów Beskidu Niskiego – http://www.buczynowadolina.com/. Buczynowa Dolina położona jest w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Pełna informacja o wszystkich pokojach znajduje się tutaj.

Co zjem?

W cenę wyjazdu wliczone są trzy posiłki dziennie,na które składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja. Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). Możliwość indywidualnego dostosowania posiłków w zależności od potrzeb uczestników.

Czas

Zaczynamy w czwartek 22.04.2021 o godz. 15.00. Kończymy w niedzielę 25.04.2021 około 15:00.

Plan dnia

07:00 – Medytacja / spacer medytacyjny / sen – jeśli potrzeba
08:00 – Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Las / medytacja w przyrodzie
14:00 – Lekki Obiad (zupa i ciasto) / Przekąska / lunch
16:00 – Joga
18:00 – Obiadokolacja
20:00 –  Moduł Wieczorny: medytacja, masaż, bodywork, relaksacja, taniec / inne formy spędzania czasu
22:00 – Cisza nocna

Cena

1050 zł – cena przy rezerwacji do końca lutego!
1250 zł – cena regularna

W cenie

  • 3 x nocleg w kilkuosobowych pokojach
  • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja
  • 2 x dziennie zajęcia z jogi na cały wyjazd łącznie 8 zajęć
  • Medytacje, relaksacje i zajęcia dodatkowe

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres kontakt@jogajana.pl. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 350 zł. Do zobaczenia!

Joga Reset Powięziowo