Joga Reset Impro – 4 dni z jogą i improwizacją

Termin - Joga Reset Impro – 4 dni z jogą i improwizacją - 08.07.2021 - 11.07.2021 o godz. 15:00 - 16:00. Adres Średniak 6, Beskid Sądecki. W celu zarezerwowania miejsca lub jeśli masz dodatkowe pytania pisz śmiało na mój adres miejscenaoddech@gmail.com.

Joga i improwizacja teatralna to wyjazd, który połączy Cię z ciałem i zaprosi do Twojego życia akceptację, uważne słuchanie i dziecięcą radość, płynącą z poczucia bezpieczeństwa i nieskrępowanej ekspresji. Wyjazd offline.

Sesje jogi regeneracyjnej uspokoją ciało i ducha, a warsztaty improwizacji przypomną o drzemiącej w Tobie spontaniczności i kreatywności.

Co łączy ze sobą Jogę i Impro? Pod warstwą pierwszych, dość odległych skojarzeń, kryją się liczne podobieństwa: głębokie wsłuchanie w siebie, bycie tu i teraz i akceptacja tego, co jest. Zapraszamy Cię na wspólne odkrywanie tego, jak te jakości przejawiają się w nas, podczas spokojnej, wyciszającej praktyki jogi oraz radosnej i jednocześnie głębokiej praktyki impro.

Dla kogo?

Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Doświadczenie sceniczne jest absolutnie nie wymagane. Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących.  Tak, możesz być nierozciągnięta/y. Tak, możesz nie mieć żadnych przygód ze sceną.

 

JOGA JANA

Joga Jana, czyli Janek Szpil joga tworzy fundament i strukturę. Praktykę zaczynamy od przywracania oddechowi naturalnego rytmu. Podczas zajęć powstają warunki do nawiązania świadomego kontaktu z ciałem, umysłem i wewnętrzną obecnością. Odbywa się to poprzez wyciszenie myśli, odpuszczenie napięć, świadomy oddech, relaksację i fizyczną praktykę pozycji jogi – asan. W efekcie nasz organizm dostraja się do swojego naturalnego stanu. Umysł jest spokojniejszy i bardziej skoncentrowany. Ciało jest sprawniejsze, zdrowsze, zrelaksowane.

Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Tak, możesz być nierozciągnięta/y. To mit, że do jogi trzeba być “jakimś”. Praktyka jogi daje narzędzia do pogłębienia świadomości ciała, odpuszczenia napięć, regeneracji i wzmocnienia organizmu. Dokładnie z tego miejsca, w którym jesteś TERAZ.

IMPRO CHELI

W czasie tych warsztatów będziemy stopniowo odkrywać, ile pięknego może wyniknąć z bycia sobą. Doświadczymy wiele dziecięcej radości, połączenia z grupą i odrobiny magii. Nauczymy się lepiej słuchać innych i siebie. Złapiemy kontakt z emocjami, a umysły znacznie wyciszymy. Poczujemy moc płynącą z porzucenia kontroli i bycia tu i teraz. Na zwieńczenie naszych spotkań powstanie spektakl, w oparciu o scenariusze i bohaterów, jakich nosimy w sobie.

Z kim?

Joga Jana, czyli Janek Szpil instruktor jogi metodą Sivananda od kilkunastu lat (kurs TTC Sivananda Yoga Vedenta 2007). Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie.
Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego “szumu”, doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele. Stając na macie wyruszam w podróż. Do wnętrza. Odkrywam to czego nie potrzebuję, co mogę puścić i uwolnić. Poprzez doświadczenie odpuszczenia napięć znajduję punkt obecności w tym co jest teraz, punkt akceptacji. W tym miejscu rozpoczyna się regeneracja i robi się miejsce na wzmocnienie całego organizmu. Zapraszam do wspólnej podróży.

Chela Mydas – Chela Impro instruktorka, improwizatorka i trenerka improwizacji. Wzięła udział w kilkudziesięciu warsztatach i intensive’ach impro, pod okiem trenerów z Europy i USA. Od 2017 roku występuje na krakowskich i wrocławskich scenach, w różnych projektach i grupach, m.in. Pokój, Grupa Ludzi, Dzikie Ryki – Musical Improwizowany, Wolni, Co Oni. Od 2019 roku prowadzi w Krakowie szkołę improwizacji teatralnej Kuźnia Impro. Pasjonatka aktywnego uczenia poprzez działanie.
https://m.facebook.com/chelaimpro

Improwizacja teatralna – tworzenie spektakli na oczach widzów, bez gotowego scenariusza, dialogów czy postaci.

Chela o sobie:
Droga improwizatora to droga nieustannego rozwoju. Przyglądanie się sobie na nowo, zaglądanie do wnętrza, regularne wychodzenie ze strefy komfortu. Poczucie bezpieczeństwa i dobra zabawa to moje ulubione klucze do wspierania tego procesu. Improwizacja stała się moją pasją, gdy poczułam na własnej skórze, jaką ma moc. Uwielbiam uczyć impro i obserwować jak rozwija każdego, kto tylko tego spróbuje.

 

Gdzie i dojazd

Średniak – wspaniały dom dla ludzi – Średniak 6, w górach i lasach Beskidu Sądeckiego nad Szczawnicą. Do Szczawnicy jest wiele autobusów (bezpośrednie z Krakowa). Można też autem (będzie miejsce gdzie je zostawić). Potem czeka nas około 50 minutowy spacer w góry i lasy! Miejscówka jest dostępna tylko autem terenowym lub nogami.

Warunki noclegowe typu CAMP

Istotnie ważne informacje! To jest wyjazd w wersji CAMP, warunki nie są hotelowe. Spanie w sali na poddaszu na materacach (trzeba wziąć swój śpiwór) lub we własnym namiocie (jeśli ktoś ma taką potrzebę, będzie na to miejsce). Łazienka i WC wspólna z gospodarzami oraz wychodek z widokiem na góry. 

Wyżywienie

W cenie wyjazdu wliczone są trzy dziennie posiłki wege na które składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja. Mamy również do dyspozycji osobną kuchnię. Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia). Możliwość dostosowania indywidualnego posiłków w zależności od potrzeb uczestników.

Podczas wyjazdu nie pijemy alkoholu i stronimy od innych używek.

Czas

Zaczynamy w czwartek (08.07.21) o 15:00, ale można przyjeżdżać od rana. Kończymy w niedzielę (11.07.21) około 16:00.

Proponowany plan dnia

Jest to propozycja, uzgodnimy go wspólnie pierwszego dnia.

07:00 – Medytacja / praktyka oddechowa / spacer medytacyjny / sen – jeśli potrzeba
08:00 – 
Joga
10:00 – Śniadanie
12:00 – Las / medytacja w przyrodzie / czas wolny
14:00 – Lekki Obiad / Przekąska / Lunch
15:30 – Impro
18:00 – Obiadokolacja
20:00 – Moduł Wieczorny: medytacja, masaż, bodywork, oddychanie, relaksacja, taniec / inne formy spędzania czasu
22:00 – Cisza nocna

Cena

950 zł – cena regularna

W cenie

  • 3 x nocleg w sali na poddaszu, na materacach (weź swój śpiwór)
  • 3 x dziennie posiłek wege na który składa się duże śniadanie, przekąska i obiadokolacja
  • 1 x dziennie zajęcia Joga Jana na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia (~ 8h)
  • 1 x dziennie zajęcia Impro na cały wyjazd łącznie 4 zajęcia (~ 8h)
  • Medytacje, relaksacje, oddychanie, leśna medytacja, taniec i zajęcia dodatkowe

Rezerwacja

W celu zarezerwowania miejsca proszę o maila na adres miejscenaoddech@gmail.com.
Miejsce rezerwuje wpłata zadatku 300 zł. Do zobaczenia.

Joga Reset Impro - 4 dni z jogą i improwizacją